Policie dopadla fantomku obchodů, je jí teprve devatenáct let

Od srpna trápila policisty teprve 19letá dívka, která kradla v obchodech. Zjistili, že má na kontě pět případů v Lounech a jeden v Mostě. Způsob krádeže byl pokaždé stejný.

„V prodejně si vždy vyhlédla zboží, které si pak vložila do kabelky, a odešla bez placení. Jednou sebrala značkový parfém, podruhé set-top-box, jindy zas reproduktory či dámský epilátor,“ líčí policejní mluvčí Irena Pilařová.Nenechavé ruce nepohrdly například ani kávou či krémem. „Žena se zřejmě vůbec nebála, protože v jeden den si přišla do stejného obchodu pro stejné zboží dvakrát,“ dodává Pilařová.

Během dvou měsíců si v té době ještě neznámá zlodějka přišla k lupu přesahujícímu částku 8 tisíc korun. Policistům, kteří po ní pátrali, se nakonec podařilo teenagerku ztotožnit.

V jednom případě pojala podezření hlídka, která se pohybovala v obchodě. Ženu si proto strážci zákona zkontrolovali poté, co odešla z prodejny, a zjistili, že tam kradla.

Dotyčná si nyní ve zkráceném přípravném řízení vyslechla od policie podezření z krádeže, za kterou jí hrozí až 2 roky za mřížemi.

Komentáře