Policejní prezident Tuhý složil velikonoční koledu. A směje se mu celý internet

Tomáš Tuhý předvedl své básnické střevo. | foto: Profimedia.cz

Policejní prezident Tomáš Tuhý se chtěl se zalíbit občanům, přitom se pořádně znemožnil. Ačkoliv je nejvyšším policejním velitele v republice, má mezery v zákonech, které musí jeho podřízení švihat z rukávu i o půlnoci. Teď je akorát pro smích!

Generál Tomáš Tuhý si před několika dny založil oficiální facebookovou stránku, aby v očích občanů policejní sbor České republiky zlidštil. I proto možná 14. dubna prostřednictvím stránek popřál všem svým sledovatelům příjemné prožití velikonočních svátků a přidal koledu pro případ silniční kontroly.A kámen úrazu je právě v koledě. Hody, hody, doprovody, neberte mi moje body. Vozidlo mám v pohodě, jezdím pouze o vodě. Používám „handsfreečko“, zasloužím si vajíčko!,“ píše se v ní.

Lajk si možná řekne, že je vše v pořádku, není tomu ale tak. Policejní prezident by totiž měl vědět, že body se neberou, ale naopak přidělují. Když si Tuhý, který na konci loňského roku kvůli rychlé jízdě sám přišel o řidičské oprávnění a měl by dost dobře vědět, jak je to správně, uviděl, že je všem pro smích, a přispěchal s vysvětlením.

Je pravdou, že fakticky správně se body přičítají, nikoliv berou. Veřejnost ale spíše používá výraz, že mu(jí) byly body sebrány, a proto jsme použili tento veřejně používaný výraz. Připomínám, že je to odlehčená forma přání v podobě verše, nicméně uznávám že právní analýzou by neprošla,“ napsal policejní prezident.

Nutno ale říct, že policejní prezident by měl být ve svých výrocích přesný. I když jde jenom o říkanku.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:55 14. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  18
 • Haha
  13
 • Super
  12
 • Cože
  6
 • Tvl
  5
 • Sladký
  4


Komentáře