Účet pro policejního dobytka v jeepu: Ze svého zaplatí miliony korun!

Karla Kadlece zatýká policie. | foto: iDNES.cz

Bývalý policejní důstojník a pedagog Karel Kadlec v úterý odpoledne v opilosti naboural 51 aut v pražské ulici Šumavská. Policisté ho zadrželi a nyní pomalu vyčíslují škody. Prozatím se jim podařilo kontaktovat 21 majitelů nabouraných aut. Škoda je prozatím vyčíslena na více než 2 miliony korun. Kadlec nemá povinné ručení, a tak bude muset platit ze svého.

Opilý policista Karel Kadlec v úterý poškodil několik zaparkovaných aut a z místa ujel. Policie recidivistu, který za volantem správně neměl co dělat, několik málo minut po činu zastavila v Máchově ulici.„Působil velmi zmateně a při následné kontrole odmítl provedení orientační dechové zkoušky. Policistům rovněž odmítl předložit řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Kadlec se v nemocnici podrobil orientační dechové zkoušce. V krvi měl více než 1 promile.

Policie se nyní snaží kontaktovat majitele poškozených aut. Škoda je zatím vyčíslena na více než 2 miliony korun, ale částka ještě není konečná. Kriminalisté se do dnešního rána spojili s přibližně 20 vlastníky nabouraných vozů.

Český rozhlas informoval, že Kadlec nemá povinné ručení a i vzhledem k tomu, že boural v opilosti, bude muset škodu uhradit ze své kapsy.

Fotogalerie

Není to ale poprvé, co Kadlec v opilosti boural. Před rokem na náměstí Bratří Synků v Praze naboural několik aut a málem přejel ženu. Obvodní soud pro Prahu 2 ale rozhodl, že to byl jen přestupek, a tak mohl Kadlec dál řídit. Proti rozhodnutí soudce Jiřího Horkého ale podal stížnost státní zástupce.

Z loňského činu se měl Kadlec u Obvodního soudu v Praze zpovídat právě včera. Vynesení rozsudku bylo odročeno na 3. května. Kadlec se totiž omluvil, že je nemocný.

Na Policejní akademii Karel Kadlec působil v minulosti v hodnosti plukovníka jako vedoucí katedry profesní přípravy a vyučoval střeleckou přípravu a praktický střelecký výcvik. Po první autonehodě v březnu minulého roku si vzal tříměsíční nemocenskou, během které rezignoval na post vedoucího katedry, kde dál zůstával jako vyučující, kterému zároveň byla snížena hodnost na podplukovníka.

V listopadu 2015 byl postaven mimo službu, na škole působil dál a jako člen akademického senátu mimo jiné spolurozhodoval i o odvolání svého nadřízeného bývalého děkana fakulty bezpečnostně právní Davida Zámka, který šel po vyhození na vnitro.

Kadlec skončil v policejní cele a čeká, zda bude obviněn ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci. „Jelikož se jedná o policistu, o konečné právní kvalifikaci rozhodne v nejbližší době Generální inspekce bezpečnostních sborů, která povede vyšetřování,“ dodala Zoulová.

Takhle Kadlec komentoval rozhodnutí soudu v lednu letošního roku:Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:40 11. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  16
 • Super
  13
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
 • Haha
  7
 • Trapas
  6


Komentáře