Pohřeb Jiřího Ornesta: Přišli všichni kamarádi, Jan Kraus si fotil smuteční hosty. Proč?

Pohřeb herce Jiřího Ornesta | foto: Jirka Pitrof, Ladislav Křivan, Tilen VajtExpres.cz

Před více než týdnem svět opustil režisér a herec Jiří Ornest, na kterého ve velkém vzpomínají herečtí kolegové. Podle nich šlo o významného muže s pořádnou dávkou humoru a talentu. Jeho poslední rozloučení si tak nenechali ujít ti nejznámější umělci z showbyznysu.

Dnes v deset hodin se v pražském krematoriu ve Strašnicích loučili nejbližší přátelé a rodina s nezapomenutelným umělcem Jiří Ornestem, který před více než týdnem naposledy spatřil světlo světa.Mezi prvními příchozími byla manželka Daniela Kolářová, která je ze smrti manžela velmi zarmoucená. Na smuteční obřad proto dorazila o více než hodinu dříve, aby se vyhnula kontaktu s lidmi.

Daniela Kolářová s rodinou

Daniela Kolářová s rodinou

Kromě ní se s Ornestem přišla rozloučit kamarádka Eva Holubová, Igor Bareš, Jan Kačer, Jana Plodková, Aňa Geislerová, Pavel Liška, Jan Hřebejk, Táňa Fischerová, Ivan Trojan, Petr Čtvrtníček a další.

„Já jsem Jirku znala od patnácti let a dokonce byl mojí první platonickou láskou. Poté jsme se po zbytek života potkávali v práci. Vídali jsme se ale i mimo ní a když jsme za ním s mojí přítelkyní přišli před půl rokem, moc dobře věděl a my taky. Říkal, že má domácí hospic,“ řekla pro Expres.cz Fischerová.

Aňa Geislerová, Igor Chmela, Ivan Trojan nebo Petra Špalková. To jsou umělci, kteří pohřeb Ornesta nevynechali.

Aňa Geislerová, Igor Chmela, Ivan Trojan nebo Petra Špalková. To jsou umělci, kteří pohřeb Ornesta nevynechali.

„Vždycky jsme se rádi setkali,“ pronesla zarmoucená Veronika Freimanová. „Bohužel jsem o jeho zdravotním stavu neměl ponětí. Ale to tak v dnešním zrychleném světě bohužel bývá. Věřím, že jeho cesta pokračuje dál a rozdává radost a neoblomnou poctivost dál,“ dodal Jan Potměšil.

Jeden z Ornestových přátel však vynikal. Jan Kraus, který se svěřil s tím, že ho smrt Jiřího velmi zasáhla, nepustil mobil z ruky a celou událost dokumentoval. Jeho žena Ivana Chýlková se proto připojila k Evě Holubové a nechala svého muže hledět přes sluneční brýle do telefonu.

Otázkou jen zůstává, proč si Kraus smuteční obřad svého kamaráda rozhodl uchovat v telefonu a nerozloučil se s ním raději osobně a bez zařízení, která mají být během posledního rozloučení vypnutá.

Jan Kraus nesundal brýle a nepustil telefon z ruky.

Jan Kraus nesundal brýle a nepustil telefon z ruky.

Úvodní řeč pronesl syn Šimon Ornest. „Děkuji, že jste přišli. Pustíme pár písniček, které měl táta rád, a také fotek. Během toho zkuste na tátu zavzpomínat,“ pronesl a odebral se do první lavice.

Poté se síní rozezněly písně jako Fňukat nikdy nebudem od The Tap Tap, Je Bois od Borise Viana nebo Nerýmovaná od Karla Vlacha.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:27 16. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  31
 • Super
  11
 • Haha
  8
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  7


Komentáře