Manažer Hrdlička mluví za Kristýnu Plíškovou. Ulovil i sestru své přítelkyně

  •   13:39
  • diskuse

Kristýna Plíšková se v Číně kuriozně zranila. O jejím problému informoval Michal Hrdlička, přítel její sestry. | foto: Profimedia.cz

V dubnu svěřila své finance do jeho rukou a čtvrt roku poté se stala Karolína Plíšková (25) světovou tenisovou jedničkou. Teď se Michal Hrdlička točí kolem její sestry Kristýny, sedmatřicáté hráčky planety. Bude i jí počítat zlatá vejce?

Byla to kuriózní chvíle. Ne však moc vtipná, nakonec Kristýna Plíšková ji obrečela. Česká tenistka se nesmyslně zranila ve 2. kole v čínském Nan-čchangu.V duelu vedla 3:0 v prvním setu, kdy vstala při pauze ze židličky, cosi řešila a přitom se opřela o větrák za svým sezením. Jenže vrtule ji sekla, a proto musela dobře rozjeté utkání s Japonkou Nao Hibinovou vzdát.

„Rána je zašitá, za čtrnáct dní by měla znovu hrát,” napsal poté na Twitter Michal Hrdlička, manažer i životní partner její sestry Karolíny, nyní nejlepší hráčky světa, vládkyně žebříčku.

V některých zdrojích byl Hrdlička, rovněž televizní moderátor, uveden jako manažer samotné Kristýny, oficiálně to však nebylo potvrzeno. Oslovili jsme proto s dotazem samotného Hrdličku, který nejprve neragoval, po vydání článku poslal svoje vyjádření. „Po odchodu od České sportovní zastupuji Karolínu i Kristýnu v rámci PR já, to znamená, že řeším i komunikaci s veřejností a médii,“ poslal v textovce.

Tweet Michala Hrdličky o zranění Kristýny Plíškové.

Tweet Michala Hrdličky o zranění Kristýny Plíškové.

Kristýna, stejně jako její sestra, patří do stáje pražské firmy Sport Towers Prague, za níž stojí manažer Vladimír Houdek a také šéf slavného klubu ČLTK působícího na Štvanici Vladislav Šavrda, mimochodem bývalý nehrající kapitán daviscupového týmu.

Tato společnost, do jejíž řad se sestry vrátily z České sportovní (tu vede jeden z nejmocnějších českých sportovních obchodníků Miroslav Černošek), dostává například podíl z anglicky řečených prize money. To jsou peníze, jež hráčky vyhrají na turnajích.

Důvod je jasný – Houdek se Šavrdou se o sestry Plíškovy starali prakticky odmalička, tedy v době, kdy bylo nutností do jejich kariér především investovat. Oni to udělali...

Hrdlička funguje v případě Karolíny jako její manažer pro Českou republiku. Pro celý svět ji zastupuje firma Octagon, obří společnost s velkým vlivem. Ta dohaduje ty největší smlouvy.

„U nejlepších sportovců světa standardně přebírají aktivity nadnárodní agentury. Poskytují servis, který nelze nabídnout z Prahy či Prostějova,“ vysvětlil Karel Tejkal, mluvčí České sportovní, pro server iDnes.

Jsou Hrdličkovy ambice podobné?

Fotogalerie

Komentáře