Kolik platí Petra Paroubková za ochranku? Sto tisíc týdně nestačí, ale může mít sponzora!

 • Petr Paroubková se nehne bez ochranky na krok
 • Pod dohledem bodyguardů je i dcera Margarita
 • Jiří Paroubek nemá na manželku ani mobil
 • Kdo jsou ochránci Petry Paroubkové?

Paroubková s dcerou a ochrankou | foto: koláž ExpresExpres.cz

Manévry kolem pohybu manželky expremiéra Paroubka Petry a společné dcery Margarity probíhají v režii bezpečnostní agentury. Pro Petru Paroubkovou je klid její i dítěte na prvním místě, a je pravděpodobné, že za ochranu platí nemalé částky. Na kolik taková služba může vyjít, na to nám odpověděl specialista z oboru.

Už tři týdny uplynuly od chvíle, kdy Petra Paroubková sbalila dceru a ze strachu před manželem Jiřím Paroubkem utekla na neznámé místo. Od té chvíle se obává, že ji vypátrá zoufalý otec dítěte nebo novináři. Netouží ani po jedné z variant, a proto si své soukromí rozhodla pojistit.Každý všední den probíhají s cestou dcery Margarity do střešovické soukromé školy doslova logistické akce. Před začátkem školní výuky přijíždí malá žačka v doprovodu chůvy a dvou bodyguardů autem ke školní budově. Ale to až poté, co celé okolí zajistil jiný bezpečnostní pracovník, který pečlivě prozkoumal stojící automobily i přístupové cesty. Od začátku do konce vyučování ho pak čeká sedmihodinová směna. Často se hlídač přes den vymění a odpoledne probíhá odjezd podle stejného scénáře.

Taková ostraha bývá velmi nákladná.

Během víkendových manévrů s předáváním dcery Jiřímu Paroubkovi a odjezdu na plavání v den druhý, se okolo Paroubkových žen pohybovalo až deset osob a nejméně tři automobily.

Jednotlivé možnosti, jak to celé Petra Paroubková může mít zařízené, nám okomentoval Tomáš Vejtruba, šéf společnosti Hofa Guard.

„Profesionální firma tuto práci dělá v rámci paušálu na osobu. To je asi pět tisíc na den, celkem tedy tak dvacet pět tisíc korun plus náhrady za vozidla asi dva tisíce korun za jedno,“ počítá Vejtruba a předkládá i další, mnohem levnější varianty: „Může jít o neprofesionální ochranku složenou z dobrovolníků a náklady se řeší v rámci vztahů k rodině nebo přímo paní Paroubkové. Tam se bude cena pohybovat v řádech dvou set korun na hodinu a nákladů na provoz vozidel.“

Pražské renomované firmy bezpečnost paní Paroubkové podle Tomáše Vejtruby nezastřešují, protože to s sebou nese určité riziko, že se všichni znají. Po zhlédnutí fotografií Expresu proto nabízí další řešení: „Může jít o firmu z venkova, třeba Ostravy a okolí, která podle chování a oblečení nezná poměry v Praze, a jde jen po lukrativní zakázce. Moc si za to neřeknou a chtějí být vidět.“

Na závěr nabízí ještě jednu zajímavou variantu, vzhledem k rodinným kontaktům Paroubkových s někdejším ministrem za Věci Veřejné Vítem Bártou.

„Když jsem přítel paní Paroubkové jako pan Bárta, jsem schopen toto zajistit v rámci chodu firmy bratra Matěje (ABL Security, dnes M2C), a potom to nějak vyřešíme,“ zakončuje analýzu situace šéf Hofa Guard.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:11 5. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  31
 • Tvl
  27
 • Super
  16
 • Haha
  16
 • Sladký
  12
 • Cože
  8


Komentáře