Přepadená Kvitová dostala nyní ten nejhezčí dárek: Už jsem pohnula prsty!

 •   19:16
 • diskuse

Petra Kvitová se poprvé po přepadení objevila na veřejnosti. | foto: iDNES.cz

Poprvé promluvila. Poprvé od chvíle, kdy jí v jejím bytě v Prostějově přepadl zatím neznámý muž. Tenistka Petra Kvitová je po operaci poškozených šlach v levé ruce a na kurty se vrátí nejdříve ve druhé polovině příštího roku.

„O návratu na okruh jsem nepochybovala snad ani vteřinu po operaci, když mi řekli, že dobře dopadla. Víra je větší, než když jsem jela do nemocnice a necítila úplně prsty. Teď udělám úplně vše, abych se vrátila,“ přečetla Kvitová své prohlášení v areálu pražské Sparty ve Stromovce.Takto stvořila policie podobu pachatele útoku na Petru Kvitovou.

Takto stvořila policie podobu pachatele útoku na Petru Kvitovou.

Při svém vystoupení se často smála, i když dorazila se zpožděním. Protáhla se totiž její cesta z Vysokého nad Jizerou, kde byla operována.

Do Prahy přijela šestadvacetiletá Kvitová rovnou z nemocnice na severu Čech s čerstvě převázanou rukou, na níž má dlahu a obvazy až téměř k lokti. Předstoupila před média v kalhotách a šedém tričku s krátkým rukávem. Když její mluvčí Karel Tejkal říkal, že je v pohodě, tak se rozesmála a úsměv a dobrou náladu ukázala víckrát.

Den před začátkem vánočních svátků řekla, že už nejkrásnější dárek dostala dopoledne při vizitě. „Pan doktor Kebrle mi řekl, že to vypadá dobře. Dali si záležet a ještě jednou jim strašně moc děkuju a těším se na další pokroky,“ uvedla Kvitová v češtině a v angličtině pak dodala: „Dárkem už bylo, že jsem pohnula prsty.“

Dvojnásobnou wimbledonskou vítězku Kvitovou přepadl neznámý muž v úterý ráno v jejím prostějovském bytě. Při potyčce jí pořezal levou ruku, ve které tenistka drží raketu. Kvitová se následně podrobila téměř čtyřhodinové operaci poraněných šlach na všech prstech a dvou nervů. „Nevracela bych se k tomu, co se stalo a budeme koukat dál. Těším se, až začneme pracovat,“ řekla.

Rekonvalescence potrvá několik měsíců. Na turnaje se bývalá světová dvojka bude moci vrátit podle odhadů nejdříve ve druhé polovině příštího roku. „Nezbývá než koukat vpřed, jak se to bude vyvíjet. Je mi jedno, jak dlouho to potrvá. Tři měsíce, půl roku, rok. Budu se chtít vrátit. Udělám pro to všechno,“ řekla odhodlaně.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:16 22. dubna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Haha
  13
 • Trapas
  12
 • Cože
  11
 • Tvl
  11
 • Sladký
  10


Komentáře