Kvitová vzpomínala na Novotnou: Viděla jsem Janu plakat, překvapilo mě to

Je její nástupkyní. Oblíbenou tenistkou i šampionkou. Petra Kvitová vyhrála stejně jako Jana Novotná proslulý Wimbledon. V pondělí přišla na pohřeb legendární hráčky a přiznala: Byla můj vzor.

Jana Novotná rozdávala tenisové lahůdky, ale také dobrou náladu. „Teď máme její nástupkyni. Jmenuje se Petra Kvitová,“ řekl Jan Kodeš, stejně jako dvě zmiňované dámy vítěz Wimbledonu.Povídal to však ve chmurnou chvíli. Bylo pár minut po pohřbu Jany Novotné. Wimbledonská šampionka z roku 1998 zemřela 19. listopadu na rakovinu ženských orgánů. Poslední rozloučení se konalo v Brně, odkud Novotná pocházela.

Na pohřeb přijel nejen Kodeš, ale také Kvitová, současná světová superstar.

Petro, jak budete na Janu Novotnou vzpomínat?

Jen v nejlepším. Potkávali jsme se ve Wimbledonu, naposledy vloni, a ona se vždycky usmívala. Takhle bych si ji chtěla zachovat.

Ale vy jste ji viděla i plakat.

Blahopřála mi po obou vítězstvích ve Wimbledonu. Po prvním měla slzy v očích. Pro mě znamená strašně moc, že mi to tak přála.

V roce 2015 sledovala Jana Novotná se svým tatínkem Petru Kvitovou při finále Fed Cupu s Ruskem.

V roce 2015 sledovala Jana Novotná se svým tatínkem Petru Kvitovou při finále Fed Cupu s Ruskem.

Obdivovala jste ji?

Za její bojovnost. Wimbledon pro ni byl zadostiučiněním. Byla dvakrát ve finále, prohrála. Pamatuju si, jak ji to hrozně mrzelo. Vyhrála až napotřetí, její bojovnost byla neuvěřitelná. Bojovala jako lvice, tak si ji budu pamatovat. Patřila k mým vzorům.

Sledovala jste v 90. letech její pokusy ve Wimbledonu?

Musím se přiznat, že jsem v té době na tenis v televizi nekoukala. Ale pamatuju si ty ceremoniály. Když plakala na rameni vévodkyně z Kentu, i když dostala pohár.

Věděla jste o její nemoci?

Ano, ale ne nějak dlouho.

Projevila se její bojovnost také v boji s rakovinou?

Každý sportovec ji má v sobě. Prala se statečně, ale bohužel…

Fotogalerie

Komentáře