Češkám Petra Kvitová zatím na Fed Cupu vůbec nechybí. Proč tomu tak je?

V dobách, kdy její ruku zdobil ještě zásnubní prsten. | foto: Profimedia.cz

Pětkrát za šest let. Tolikrát vyhrály české tenistky populární turnaj Fed Cup. Teď parta kolem kapitána Petra Pály porazila Španělky a zahraje si opět semifinále prestižní sportovní akce. Češkám se daří i když chybí největší expertka na Fed Cup a nejúspěšnější česká tenistka současnosti Petra Kvitová, která je po napadení stále zraněná. Čím to je, že ztráta pětinásobné fedcupové šampionky zatím vůbec není znát?

1)Kapitán Petr Pála

Jednačtyřicetiletý matador a bývalý skvělý tenista měl ve své kariéře velké zdravotní problémy. Ovšem své zkušenosti dokáže perfektně zúročit jako nehrající kapitán a dodává svým svěřenkyním potřebný klid.Navíc je opravdovým expertem na Fed Cup, jelikož (stejně jako Petra Kvitová) zažil všech pět fenomenálních triumfů (2011, 2012, 2014, 2015, 2016). Tím se nesmazatelně zapsal do historie. Je totiž prvním nehrajícím kapitánem, kterému se povedl takovýto husarský kousek.

Fedcupový tým vede Pála již desátým rokem a až ho to přestane bavit, tak se bude hodně těžko hledat náhrada za tohohle úspěšného chlapíka, který u týmu funguje (v nadsázce řečeno) i jako psycholog.

„Samozřejmě se vyskytne řada problémů – někomu to nejde, něco bolí. Vždycky se je proto snažím maximálně povzbudit a navodit dobrou atmosféru,“ řekl v rozhovoru pro server penize.cz Pála, na kterého české tenistky nedají dopustit.

Zápas sledoval i český šéftrenér Petr Pála (vpravo) s kondičním odborníkem Davidem Vydrou.

Zápas sledoval i český šéftrenér Petr Pála (vpravo) s kondičním odborníkem Davidem Vydrou.

2)Skvělá parta

České tenistky drží spolu a fungují dobře nejenom v kabině, ale i mimo ní. Důkazem jsou například jejich časté fotky umístěné na sociálních sítích.

Ze všech těchto snímků přímo vyzařuje skvělá nálada, která v týmu je. Holky spolu také hrají již nějaký ten pátek a z kolegyň (někdy i rivalek) se staly kamarádky, které se na kurtu poperou i o úspěch té druhé.

12.února 2017 v 16:44, příspěvek archivován: 13.února 2017 v 20:18

Czech Republic say hello to the Fed-Cup semifinals, pojd! #CzechFedCupTeam https://t.co/gylHdtW7la

„Není tam žádné napětí jako v některých jiných týmech, třeba i daviscupových, kde dochází k třenicím a pak i neúčastem nejlepších hráčů. Tady nic takového nenajdeme. I v tom je obrovská síla Češek,“ řekl pro aktualne.cz bývalý profesionální tenista Karel Nováček.

3)Z Češek jde strach!

Ač si to někdo stále ještě nepřipouští, tak faktem je, že Češky jsou doslova postrachem pro ostatní soupeřky.

V současné době má Česká republika nejúspěšnější fedcupový tým na světě a i svěřenkyně Petra Pály cítí, že jsou brány jako favoritky turnaje. Aby také ne, když vyhrály Fed Cup pětkrát za posledních šest let.

Lucie Šafářová

Lucie Šafářová

„Když slyší (soupeřky), že hrají proti nám, tak říkají - ježišmarjá, zase hrajeme proti Česku, vy jste neporazitelný,“ sdělila pro Deník Sport třicetiletá zkušená harcovnice Lucie Šafářová.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 14. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  57
 • Trapas
  14
 • Sladký
  11
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Tvl
  8


Komentáře