Petr Mach ze Svobodných se popral na mítinku, Češi na Facebooku mu bitku nevěří

Český Facebook se opět bouří. Tentokrát se národ na sociální síti nemůže shodnout v názoru na video, které na svém profilu sdílela strana Svobodní. Podle politické partaje se její šéf Petr Mach měl ručně stručně vypořádat s agresorem, který rušil jejich kampaň. Někteří Machovi a jeho kumpánům věří a obdivují dvaačtyřicetiletého politika za jeho chrabrost. Najde se ale také velké množství těch, kteří video považují za holý nesmysl a předvolební trik.

„Máme video, které ukazuje alespoň část dnešního nechutného útoku na Svobodné,“ avizuje na svém Facebooku partaj, kterou do letošních voleb do Poslanecké sněmovny vede bývalý europoslanec Petr Mach.Nahrávka měla obrovský dosah. Bodejť by ne, když lídr strany je na ní zobrazen jako statečný bojovník, který chrání napadenou dobrovolnici. Na ni měl mít údajně nemístné poznámky neznámý vandal, to ale ve videu vidět příliš není. Nahrávka začíná tím, že vandal praští do jakéhosi koše a ihned začíná krátký konflikt.

Podle Facebooku Svobodných měl neznámý agresor před tím vším ještě urážet právě jednu z dobrovolnic.

Machovi došly nervy a nejspíše si uvědomil, že nejlepší obranou je útok. Útočníkovi se nejprve elegantně vyhnul a poté mu ještě dal pohotovou ránu, za kterou by se nestyděl Rocky Balboa.

Mnoho lidí o pravosti nahrávky pochybuje.

Mnoho lidí o pravosti nahrávky pochybuje.

Někteří na Facebooku oslavují Machův hrdinský čin. Jiní v tom ale vidí podvod. 

„Pěkně sehraná předvolební scénka, obávám se ale, že to výsledky voleb nezvrátí,“ píše například Miroslav V., kterého podporuje minimálně kupa dalších diskutérů.

„Je to jak z béčkového filmu. Ruka na obranu je nahoře dřív, než útočník vůbec pohne ramenem, a komediální vystoupení pána po rádoby úderu. Jestli na takové lži chytáte voliče, tak nevím, co by přišlo po volbách,“ rýpe do Svobodných zase Jiří Čermák.

Petr Mach se měl ukázat jako chrabrý bojovník.

Petr Mach se měl ukázat jako chrabrý bojovník.

Administrátoři facebookových stránek Svobodných si ale stojí za svým. Petr Mach se podle nich zachoval jako pravý hrdina a dokonale zpacifikoval nevhodně chovajícího se vandala.

„Kéž by to bylo nahrané. Ten člověk naší dobrovolnici vulgárně nadával a byl agresivní. Kdyby se jí Petr Mach bleskurychle nezastal, mohlo to dopadnout špatně,“ reagovali na kritiku administrátoři facebookových stránek partaje Svobodní.

Fotogalerie

Komentáře