EU schválila další genderovou šílenost. Je to proti civilizaci, míní europoslanec Mach

Evropský parlament odsouhlasil další z řady genderových rezolucí. To se nelíbí českému europoslanci Petru Machovi, který hlasoval proti, jelikož podobné aktivity považuje za proticivilizační. | foto: koláž Expres.cz

Na půdě Evropského parlamentu byla odsouhlasena další rezoluce týkající se tematiky genderu. Výzva, kterou europarlament adresuje Evropské komisi a jednotlivým členským státům, například tvrdí, že tradiční genderové role negativně ovlivňují duševní zdraví a pohodu žen a muži jsou kvůli nim příliš mužní. Jedním z mála europoslanců, kteří hlasovali proti pro mnohé nesmyslnému návrhu, byl i Petr Mach zvolený za Stranu svobodných občanů. Ten celou záležitost považuje za proticivilizační.

Téma genderu je čím dál častěji akcentováno nejen lidskoprávními aktivisty. O tom, že již neplatí, že lidé se dělí jen na muže a ženy, ale existuje hned několik desítek možností, jak se člověk může pohlavně identifikovat, jsou přesvědčeni i někteří politici, což se promítá i do rozhodování vrcholných politických orgánů.Genderovou tematikou se zabývá i Evropský parlament, jehož rozhodnutí dopadají i na Česko jakožto jeden z členských států EU. Na půdě europarlamentu byla v uplynulých dnech schválena genderová rezoluce adresovaná k provedení Evropské komisi a členským zemím. Netýká se zdaleka jen genderově neutrálních záchodů, které jsou pro mnohé tím prvním, co se jim vybaví ve spojení s problematikou genderu, ale jde mnohem dál.

Hned v úvodu rezoluce se můžeme dočíst, že: „Tradiční genderové role negativně ovlivňují duševní zdraví a pohodu žen a muži a chlapci čelí genderovým stereotypům v souvislosti s mužností, které mohou podporovat potlačování emocí nebo uchylování se k hněvu, což ovlivňuje duševní zdraví mužů.“ Vzhledem k tomu, že volení zástupci v europarlamentu jsou převážně levicově orientovaní, prošel tento návrh hladce. Jedním z mála, kteří hlasovali proti, byl i český europoslanec Petr Mach.

„Podle mě je tento přístup proticivilizační. Lidé, kteří pro tyto výzvy hlasují, v podstatě chtějí, aby ženy už nebyly ženami a aby muži už nebyli muži. Chtějí, aby sexuální výchova ve školách vymývala od mala dětem mozky,“ vysvětlil pro Expres svůj postoj ke genderové výzvě Mach, který dále uvedl, že europoslanci, kteří návrh schválili, chtějí všemožným sexuálním menšinám dávat větší práva, než má většina ostatních lidí.

Mach naráží na to, že výzva je cílena na zvýšení ochrany práv lesbických a bisexuálních žen stejně tak jako transgenderových a intersexuálních osob. O heterosexuálních ženách, natož pak mužích bez ohledu na sexuální preference zde nenalezneme kromě úvodního odstavce ani slovo. „Europoslanci cpou svoje výzvy týkající se sexuálních menšin každý měsíc do všemožných rezolucí a směrnic Evropského parlamentu,“ zkritizoval své kolegy Mach.

Z genderové rezoluce tak budou těžit dle jejího znění hlavně romské ženy, ženy se zdravotním postižením, lesbické a bisexuální ženy, migrantky a uprchlice stejně jako transgenderové a intersexuální osoby. Většinové skupině populace tak bude tento návrh z hlav levicových europoslanců úplně k ničemu.

Spolehnout se mohou jen na to, že podobných rezolucí bude jen přibývat. „Autoři těchto myšlenek bohužel mají v Evropském parlamentu většinu a ovládají Evropskou unii,“ uzavírá Mach.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 17. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  42
 • Cože
  22
 • Super
  18
 • Trapas
  16
 • Sladký
  9
 • Haha
  8


Komentáře