Nesedí datum smrti Moniky a Klárky! Spolek Šalamoun otevírá kauzu Kramný

Petr Kramný si odpykává trest za vraždu své ženy a dcery v Egyptě. | foto: Profimedia.cz

Spolek Šalamoun, který se dlouhodobě angažuje v případu Petra Kramného, přišel s novou analýzou, jež tvrdí, že v soudních rozsudcích je opakovaně uváděno chybné datum smrti Moniky a Kláry Kramných. Spolku navíc také nesedí údajná vražda elektrickým proudem, kterou potvrdil soud. Šalamoun se rozhodl podat trestní oznámení na soudní znalce Margitu Smatanovou, Marka Dokoupila a Františka Vorla.

Petr Kramný z Karviné byl odsouzen na 28 let za mřížemi za to, že měl v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždit elektrickým proudem svou ženu Moniku a dceru Kláru. Kauza patřila mezi nejsledovanější právnické spory posledních let.Sám Kramný se k činu nikdy nepřiznal. Teď ale případ oživuje spolek Šalamoun, který přišel s novou analýzou soudních rozsudků. Podle spolku je v nich opakovaně uváděno chybné datum smrti Moniky a Kláry. Navíc vražda elektrickým proudem podle oslovených expertů také úplně nesedí.

„Tato zásadní nesrovnalost vrhá špatné světlo na celý rozsudek. Podle české justice totiž obě zemřely v době, kdy podle egyptských lékařů byly ještě naživu. Jsme tedy svědky paradoxu: Petr Kramný vraždil v době, kdy již byly mrtvé,“ píše se v analýze, se kterou nově přišel spolek Šalamoun.

Spolek v novém spisu dále poukazuje na to, že české soudy konstatovaly, že k údajným vraždám došlo v časovém rozpětí od 22:00 hodin dne 28. 7. 2013 do večerních hodin dne 29. 7. 2013. Nová analýza spolku Šalamoun ale naznačuje, že zde něco nesedí.

Rodina Kramných na dovolené v Egyptě, kde k tragické události došlo.

Rodina Kramných na dovolené v Egyptě, kde k tragické události došlo.

„Ohledání těl Moniky a Kláry provedl bezprostředně po jejich nálezu MUDr. Mustafa Ibrahim Adbelhalim a stanovil dobu smrti na 30. 7. 2013. Stejné datum potvrdil i lékař, který prováděl pitvu Moniky a Kláry Kramných v egyptské Hurghadě, ředitel patologie sekce Rudé moře MUDr. Walid Nagi. Na den 30. 7. 2013 je vystaven i úmrtní list. Datum 30. 7. 2013 mají Monika a Klára Kramné na náhrobku,“ uvádí spolek dále ve výše zmíněné analýze.

A nesrovnalosti nekončí...

Spolek Šalamoun v nové analýze také sděluje, že datum smrti 30. 7. 2013, které stanovil mimo jiné i egyptský doktor Mustafa Ibrahim Adbelhalim, uváděl sám Petr Kramný u soudu.

„Datum 30. 7. je plně v souladu s výpovědí Petra Kramného, kterou nahrál na diktafon bezprostředně po smrti své manželky a dcery na diktafon a opakoval ji i u soudu. Čeští patologové měli k dispozici pouze torza již jednou pitvaných těl. Česká policie nebyla na místě činu a egyptské odborníky nevyslechla. Spokojila se pouze s písemným vyjádřením, ale nebrala na něj zřetel.“

Kromě času smrti se spolek v nové analýze soudního spisu zaměřil také na to, jak Monika a Klára vlastně v Egyptě zahynuly. Podle expertů, které Šalamoun kontaktoval, se nejednalo o vraždu elektrickým proudem. Jména odborníků zatím spolek nezveřejnil.

Petr Kramný měl údajně zavraždit svou ženu a dceru elektrickým Proudem. Spolek Šalamoun s touto verzí nesouhlasí.

Petr Kramný měl údajně zavraždit svou ženu a dceru elektrickým Proudem. Spolek Šalamoun s touto verzí nesouhlasí.

„Spolek Šalamoun má k dispozici posudky dvou předních českých odborníků, kteří na základě analýzy vzorků srdcí zemřelých – tedy klíčového důkazu, jednoznačně vyloučili, že Monika a Klárka zemřely v důsledku působení elektrického proudu. Jejich jména Šalamoun zveřejní až po rozhodnutí Ústavního soudu,“ uvádí spolek.

Podle spolku Šalamoun s oslovenými experty souhlasí také egyptští lékaři a policisté, kteří mají Petra Kramného za nevinného. Šalamoun také podal trestní oznámení na soudní znalce Margitu Smatanovou, Marka Dokoupila a Františka Vorla.

FotogalerieKomentáře