Brankář Čech prodává unikát. Bílou helmu, kterou nikdy nenosil

Petr Čech dal do aukce unikátní helmu. Je bílá, nikdy v ní nechytal. | foto: petr-cech.com

Už je to deset let, co Petr Čech nosí na hlavě helmu. Černou. Jenže mohlo to být jinak. Slavný brankář dal do aukce přilbu v bílé barvě. Je to prototyp, návrh. Nikdy v ní nechytal.

Ve středu, v osm hodin večer, bude jasné, kolik tahle dražba vynese. Finance půjdou ve prospěch nadace známého fyzioterapeuta a lékaře Pavla Koláře, mimochodem muže, který se stará také o zdraví první české fotbalové hvězdy, brankáře londýnského Arsenalu.Bílou helmu nabízela Petru Čechovi firma Adidas, jejíž byl tváří.

Bílou helmu nabízela Petru Čechovi firma Adidas, jejíž byl tváří.

Petr Čech prodává helmu, kterou svět neviděl.

Je bílá, v zápase ani v tréninku ji nikdy neměl na hlavě. V roce 2006 byl těžce zraněn, tehdy chytal za Chelsea, a při návratu mu ji jako alternativu nabídla firma Adidas, jejíž byl tváří. On nakonec zvolil černou variantu. Té se drží dodnes.

„Bílou mi vyrobili, abych ji vyzkoušel. Nakonec jsme se rozhodli pro černou,” napsal brankář k helmě, již dal do aukce na svých stránkách.

Helma je jeho součástí protože... V půlce října 2006 mu irský rabiát Stephen Hunt ve službách Readingu mu kolenem prokopl lebku.

https://www.youtube.com/watch?v=KfeAsrVN1RU

Záložník ho trefil nad ucho a celý svět řešil, zda šlo o úmyslný zákrok či nešťastný okamžik. Hunt tvrdil, že nechtěl, a Čech jeho verzi přijal.

Fotogalerie

Brankář má nyní v lebce dva otvory a zpevňující součástky. „Ty dvě díry udělal do lebky chirurg, aby mohl kost zvednout a vrátit na správné místo. Byla vmáčknutá dovnitř. Malé kosti byly zlomené, ty dali lékaři dohromady,“ popisoval Čech. „Lebku chrání kovové destičky a vlákna, která by měla být silná, aby vydržela i další ránu.“

Od té doby už se několikrát řešilo, zda Čech helmu sundá, či ne. V mezidobí mu přitom výrazně pomohla, protože i přes její ochranu měl dvakrát otřes mozku. Nyní už je jisté, že s ní dochytá celou kariéru, doktoři mu totiž helmu zakázali zahodit do kouta. V případě, že by ji nenosil, by mu navíc neplatilo pojištění.

Proto se nesplní jeho přání.Ohodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:40 12. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  14
 • Sladký
  13
 • Super
  12
 • Haha
  12
 • Trapas
  11
 • Cože
  10


Komentáře