Gólman Čech na úvod sezony zklamal. Uškodila mu exhibice v Brně?

Petr Čech v hokejovém. Měla jeho účast na exhibici Martina Havláta vliv na výkon v prvním zápase sezony? | foto: ČTK

Od Leicesteru dostal tři góly, to je příliš. Petr Čech, fotbalová legenda, rozhodně nezazářil v prvním zápase jeho Arsenalu v anglické Premier League. Neuškodila mu zběsilá cesta na středeční hokejovou exhibici v Brně, kam se vydal z Londýna soukromým letadlem?

V pátek večer vstoupil Arsenal, jeden z favoritů soutěže, do Premier League. V bráně stál muž s číslem 33, jedna z ikon anglické ligy posledních patnácti let. Čech Petr Čech.V zápase však nezahrál jako superhvězda, naopak.

Arsenal dostal od Leicesteru doma tři branky, naštěstí pro pyšný klub z Emirates Stadium dal čtyři. Proto vyhrál, Čech ale tentokrát tým příliš nepodpořil. Minimálně na dvou gólech ze tří měl podíl.

Chyboval.

A to především při prvním úspěchu předloňského mistra. Vyběhl jak žáček, míč ho přelétl, hosté ho vrátili před bránu a Čech už se nestačil vrátit do správné pozice. Druhý zásah Lišek vypadal také „chytatelně”, ale tady nemohla česká hvězda nic dělat. Akce byla precizně provedená. Zato při třetím gólu opět gólman nevyběhl. Na jeho obranu je nutno říct, že před ním byla po rohovém kopu clona. A to velmi tvrdá.

Petr Čech odchytal na rozlučce Martina Havláta jednu třetinu.

Petr Čech odchytal na rozlučce Martina Havláta jednu třetinu.

Především tedy první gól šel na jeho vrub.

„U toho prvního rohu jsme zaspali při rozehrávce. Já myslel, že míč už jde do autu, když mě přelétával, a najednou se tam objevil hráč. Vrátil jsem se pozdě. Tam jsem si měl určitě poradit líp,“ přiznal Čech pro své webové stránky.

„Při třetí brance, která taky padla z rohu, dal Vardy pěknou hlavičku, ale byli jsme tam postaveni a měli jsme dost času se zformovat. Na to si musíme dát pozor,” pokračoval.

Ale nakonec byl spokojený: „Sedm branek, skvělé obraty. Sezona začala krásným zápasem, který splnil všechna očekávání. Jsem rád, že jsme to zvládli. První i druhý rok, co jsem v Arsenalu, jsme pokaždé úvodní ligový zápas prohráli, tak to do třetice konečně vyšlo.”

On sám však nebyl tak brilantní, jak bývá. Možná na to měl vliv fakt, že ve středu po tréninku sedl na soukromé letadlo a vyrazil do Čech. Jen dva dny před zápasem!

V Brně se pak zúčastnil hokejové exhibice, při níž se s kariérou loučil mistr světa Martin Havlát, jeho kamarád. Čech dokonce proti Kometě Brno odchytal v dresu hvězdného výběru první třetinu. A zvládl to, nakonec v mládí hokej chytal. Jeho vzorem byl Dominik Hašek, jak jinak.

Jeho páteční výkon však nahrává myšlence, že byla cesta do Čech na hokejový pouťák zbytečná.

Fotogalerie

Komentáře