Majitel přivázal psa ke sloupu, hrozí mu až 2 roky vězení

Pes byl nalezen přivázaný za zadní nohy. | foto: FTV Prima

Kladenští kriminalisté řeší případ týrání psa, kterého někdo přivázal za nohy takovým způsobem, že nemohl chodit. Naštěstí se pes dokázal sám z provazů dostat. Pejska našla paní Drahomíra Pustinová, měl svázané nohy a kolem nich roztřepený provaz.

Paní Pustinová psa našla v už velice špatném zdravotním stavu: „Měl svázané nožičky a kus provazu táhnul za sebou a bylo vidět, že ten konec toho provázku je překousaný, roztřepaný, takže bylo vidět, že ten pes někde přivázaný byl a snažil se z toho dostat,“ popsala situaci.Jak dlouho byl pes sám a bez vody, se neví, proto je poměrně pozoruhodné, že se dokázal doplazit až k místu, kde ho paní Pustinová našla. Byl velmi vyhublý a zprvu se bál každého, kdo se k němu chtěl přiblížit.

Nálezkyně psa se mu snažila pomoct, ale pes evidentně dalšímu člověkovi už nevěřil: „Jsem se pokoušela s ním navázat kontakt, zavrčel na mě teda, tak jsem trošku couvla, vzala jsem pytel piškotů a začala jsem ho krmit těmi piškoty, tak už mi začal trošku důvěřovat,“ připomněla psovu reakci.

Stav pejska byl poměrně vážný, proto se o něj musel postarat veterinář v útulku v obci Pchery: „Pejsek má hluboké rány, což jste viděli, na zadních nožičkách. Ještě ho čekají krevní testy, jestli nemá zasažené dlouhou dehydratací a hladověním jiné vnitřní orgány, jako játra, ledviny,“ uvedla majitelka útulku Dagmar Harigelová.

Pachateli hrozí 2 roky vězení.

Pachateli hrozí 2 roky vězení.

Konkrétně měl pes poraněné šlachy na zadních nohách a má problém s chůzí anebo i jen s posedem. V útulku si už vysloužil jméno Bobík a nyní ho čeká několik týdnů náročné léčby. Celý incident už prošetřuje policie: „V současné době případ prošetřujeme jako podezření z týrání zvířat a po pachateli intenzivně pátráme. Pokud se ho podaří dopadnout, hrozí mu až 2 roky za mřížemi,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Policie tímto žádá o pomoc i ostatní, kteří by případného majitele psa mohli znát.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:53 29. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  11
 • Super
  9
 • Trapas
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  6


Komentáře