Internacionál Vízek o staronové Plzni: Vrbovi „důchodci“ vám ještě ukážou!

Ladislav Vízek staronovou cestu Viktorie Plzeň chápe. | foto: Koláž Expresu

Čtyři roky se fotbalová Plzeň točila v bludném kruhu, teď se vrací vše zpět do starých kolejí. Vrátil se úspěšný kouč Vrba a ten hodlá opět spoléhat na své oblíbence. Tento krok veřejnost kritizuje, jelikož „Vrbova parta“ už poněkud stárne. Internacionál Ladislav Vízek ovšem sázku na zkušenost chápe.

Fenomenální kouč Pavel Vrba dokázal dostat Viktorii Plzeň dvakrát do milionářské Ligy mistrů a poté se vydal šéfovat reprezentační lavičce. Trenéři, kteří měli nastartovat novou plzeňskou éru, ale neobstáli, a tak vedení znovu ukázalo na osvědčenou jistotu v podobě Vrby.Kouč, který z podprůměrného týmu dokázal udělat mančaft, co drtil soupeře a stal se postrachem pro pražskou Spartu, hodlá sázet opět na „své koně“. Plzeňská soupiska bude velmi pravděpodobně v příští sezóně doslova napěchovaná borci, kterým je už přes třicet let.

Veřejnost toto krátkodobé budování kádru moc nechápe, podporu Vrbovi ale na dálku vyjádřil internacionál Ladislav Vízek, který poskytl serveru Expres.cz exkluzivní rozhovor. Proč je podle známého glosátora dobrým tahem brát do nově tvořícího mužstva hráče, kteří mají nejlepší období už za sebou?

„Pavel Vrba staví mužstvo vlastně pro jednu sezónu. On nebuduje tým na pět let, jde o to udělat co nejlepší úspěch a vydělat peníze. Stavět nový tým můžou až za rok,“ začíná povídání bývalý fotbalista, který oblékal dres pražské Dukly.

Podle Vízka trenér Vrba udělal správné rozhodnutí, když začal stavět „staronový“ tým ze zkušených borců, které velmi dobře zná.

Do Viktorie Plzeň se už vrátil Daniel Kolář (vlevo), udělá to samé i Michal Ďuriš (vpravo)?

Do Viktorie Plzeň se už vrátil Daniel Kolář (vlevo), udělá to samé i Michal Ďuriš (vpravo)?

„Oni jsou k tomu stvořeni. Jsem zastánce starších kluků, přes třicet let – to nic není. Na naši ligu to stačí. Ti kluci kopat umí, že by byli pomalí, to ne! Navíc motivace tam bude obrovská.“

Viktoria Plzeň skončila v této sezóně na druhém místě a vedení západočeského klubu ještě před koncem ročníku oznámilo, že se do Doosan Areny vrátí zdejší legenda. Pro Plzeň to ale neznamená novou éru, ale návrat o několik let zpět.

Pavel Vrba totiž hodlá spoléhat na prověřenou kvalitu. Někteří jeho koně už jsou ale za zenitem a vzhledem k jejich věku se očekává sestupná tendence jejich výkonnosti.

Fotogalerie

Komentáře