Pavel Kuka se opřel do Stramaccioniho: Je to facka pro české trenéry!

Pavel Kuka ostře zkritizoval působení Andrey Stramaccioniho ve fotbalové Spartě. Angažmá zatím neúspěšného Itala je podle něj facka všem českým trenérům. S těmi by prý vedení Sparty takovou trpělivost nemělo!

Ačkoliv je Pavel Kuka srdcem slávista, ani jemu není lhostejný současný stav pražské Sparty. A i podle exfotbalisty je na vině bídný výkon trenéra, který měl již dávno sedět v letadle do Říma.Současný stav Sparty mě netěší hlavně s ohledem na české trenéry. Je to podle mě vůči nim facka. Nepochopím tu italskou etudu tam. Nevím, na základě čeho má ten trenér takovou důvěru. Být tam jakýkoliv jiný český trenér, byl by už minimálně osm zápasů někde na dovolené,“ rozohnil se Kuka v pořadu Česká ulička Michala Hrdličky.

Ačkoliv přiznává, že trénovat Spartu ani Slavii není jednoduché, sám by měl hned dva adepty, kteří by se podle jeho slov na tento post hodili mnohem víc. „Na Spartě by to měl být sparťan, měla by to být osobnost s velkým charismatem. Zvládnout tu atmosféru a ten tlak je velice těžké. Takovými trenéry jsou Ivan Hašek nebo Josef Chovanec. To jsou typy lidí, kteří když někam přijdou, lidi ztichnou a poslouchají. To musíte mít v sobě, když chcete trénovat takové mužstvo,“ říká otevřeně Kuka, podle něhož jsou ještě větším zklamáním než Stramaccioni jeho zahraniční posily.

Za ty peníze musím být o třídu lepší než čeští hráči, což se neprokázalo. Ti hráči, co přišli do Sparty, snad ještě nedali ani gól,“ říká bez obalu exfotbalista a v rozhovoru zavzpomínal i na Františka Rajtorala, který si loni v dubnu vzal život.

„Věděl jsem o problému Franty Rajtorala, který měl únavový syndrom. Tehdy přišel a řekl, že nemůže trénovat. S odstupem tří čtyř měsíců se to vyřešilo. Franta byl plný elánu a hrál výbor. Říkal jsem si, že snad je to za námi. Věděli jsme ale, že se to může kdykoliv vrátit, ale nenapadlo by nás, že to dopadne takto. Je mi to líto,“ uzavřel Kuka, kterému se před dvaceti lety podařilo odloudit z televizních obrazovek nadějnou moderátorku Renátu Dlouhou. Jak se mu to povedlo? Více v České uličce Michala Hrdličky. 

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz