Ubráníme se vůbec nepříteli? Patrola vás provede českou armádou!

Michal Holan, Martin Stránský a Barbora Mottlová v novém pořadu Patrola. | foto: Rolling Media

Česká armáda sice ve světě patří ke špičce, kvůli Švejkovi ale převažuje názor, že jsou její řady plné budižkničemů. Tento zažitý předsudek se nyní pokusí změnit herecké trio Martin Stránský, Michal Holán a Barbora Mottlová. A to prostřednictvím nového televizního magazínu z prostředí české armády Patrola.

Tři civilisté v profi armádě a nebude to žádná legrace - tak zní základní heslo Patroly. A pořad bude pořádně třaskavý. Martin Stránský si totiž oblékne pyrotechnický oblek EOD9 a osahá si umění, které je denním chlebem našich profesionálních pyrotechniků. Michal Holán pozná ničivou sílu zbraní Kajman, vyzkouší odolnost akčních hrdinů a přidá i zamyšlení nad tématem reality a filmové fikce. Barbora Mottlová si zase vyzkouší slušivý opasek z plastické trhaviny. Chtěli jsme s nadhledem a vtipem představit naše ozbrojené složky, včetně zbraňových systémů. Létali jsme helikoptérami, jezdili tanky, skákali padákem, stříleli jsme, testovali jsme Gripeny i Pandury. Jak obstál McLaren v závodě s armádními stroji? Tak to mě také zajímalo. Budete se divit,“ prozradila kreativní producentka Jana Škopková s tím, že vyrobit takový cyklus znamenalo těsně spolupracovat s naší armádou a často si sáhnout hodně hluboko do fyzických sil.

Nadšený z natáčení byl i herec Michal Holán, který si podle svých slov chvílemi sáhl na své dno. „Byla to naprostá pecka. I když to bylo někdy hodně náročné psychicky i fyzicky, zažil jsem něco, co bych jinak nikdy nezažil a co bych neměl šanci si vyzkoušet,” svěřila se hvězda Policie Modrava.

První z dvanácti dílů uvidíte již v úterý na České televizi. A producent magazínu Vítězslav Jandák ml. slibuje, že půjde o naprosto mimořádný a unikátní pořad, který divákům ukáže dosud nevídané armádní zákulisí.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:47 23. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Cože
  7
 • Tvl
  6
 • Haha
  5
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5


Komentáře

Expres.cz