Samková brání rodinu paterčat: Od 1. září nastanou v rodině velké změny!

Klára Samková bojuje za paterčata do posledního dechu. | foto: Expres

I přes snahu médií a mnoha pomocníků útoky a nenávistné komentáře na adresu rodiny paterčat z Milovic neustávají. Po prázdninách však nastanou u Kiňových velké změny, které by mohly leccos ovlivnit. Utichne pak vlna nenávisti?

Paterčata určitě očekávají konec prázdnin se smíšenými pocity. V září totiž všech pět sourozenců nastupuje do školky, a tak si od nich rodiče konečně trochu odpočinou. Kromě toho, že maminka dětí si konečně bude moci oddychnout, s nástupem pětice malých nezbedníků dojde k další významné události.Otec dětí Antonín Kroščen se totiž 1. září konečně bude po rodičovské dovolené moci vrátit do zaměstnání, a tak se rodinný rozpočet výrazně zlepší.

„Paní Kiňová raději ještě nechce zveřejňovat, kam přesně bude její muž nastupovat do zaměstnání, ale je to místo poměrně slušné a odpovídající,“ uvedla Klára Samková, právnička, která rodinu dlouhodobě zastupuje a snaží se jí všelijak pomoci.

Konečně se tak snad blýská na lepší časy. A snad utichnou i hlasy, které rodičům dětí vyčítají, že jsou momentálně oba s dětmi doma, aniž by lidé brali v potaz fakt, že Alexandra Kiňová je dlouhodobě ve velmi špatném stavu a bez pomoci partnera by se o domácnost v žádném případě nemohla postarat. Mimo jiné proto, že po náročné operaci nesmí zvedat zátěž větší než půl kila, což v rodině, kde je šest malých dětí, znamená, že ani nesundá hrnec s polévkou z plotny.

„Víte, nedávno jsem četla zákon o dětských skupinách. A tam se píše, že skupina dětí, která má šest a více členů, musí mít jako dozor dva dospělé s odbornou kvalifikací, musí to tedy být zdravotní sestra, učitelka nebo sociální pracovnice. U oficiální skupiny dětí se tomu počtu dohlížejících osob nikdo nediví a každý, kdo má malé děti, jistě potvrdí, jak náročné je uhlídat čtyřleté dítě. Představte si, že jich máte doma pět a jedno o trošku starší k tomu,“ dodává Klára Samková.

Až paterčata nastoupí do školky a jejich tatínek zpátky do práce, jistě se rodině v mnohém uleví. Rozhodně to ale přinese také další těžkosti. Pořízení výbavy do školky pro pět dětí nebude nejlevnější, proto bude jistě třeba sáhnout na účet s výtěžkem sbírky. A až na děti dopadnou typické školkové nemoci, pět marodů v jedné domácnosti nebude určitě procházka růžovým sadem.

Fotogalerie

Komentáře