Ovčáček prozradil, jak Zeman povede kampaň. Ostatní na něj budou nadávat, myslí si

 •   12:10
 • diskuse

Jiřího Ovčáčka si dnes málokdo představí jako rebela s nazeleno obarvenými vlasy. | foto: Profimedia.cz

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se v internetovém pořadu DVTV Forum rozpovídal o důvodech, které vedou Miloše Zemana k rozhodnutí neúčastnit se předvolebních duelů a televizních debat. Tvrdí, že prezident ani žádnou kampaň před volbami nechystá, jenže následně svými slovy dokázal, že to není úplně tak pravda.

Proč se Zeman nechce účastnit předvolebních debat? Podle Jiřího Ovčáčka v tom určitě nehraje roli strach, ale naopak Zemanova velkorysost, se kterou chce oponentům dát prostor, aby představili své vize a program v případě svého zvolení. „Rozhodl jsem se při další kandidatuře nevést žádnou osobní prezidentskou kampaň,“ řekl sám Zeman. Přesto se chystá prezident občany oslovit.„Předvolební diskuze budou výhodné pro protikandidáty, budou mít možnost představit svůj program. Pan prezident žádný program představovat nebude. Pan prezident předloží jakýsi výčet své každodenní činnosti za posledních pět let a bude na lidech, aby zhodnotili tuto práci,“ říká Jiří Ovčáček.

Zároveň odmítá, že by Zeman vůbec plánoval nějakou kampaň, se kterou by chtěl před přímou prezidentskou volbou spoluobčany oslovit.

„Program pro nejbližší období se pro prezidenta nemění. Žádné billboardy, neplánuje speciální vystoupení volebního charakteru. Předpokládám, že vznikne nějaký tým, který bude organizovat nějakou podpisovou akci,“ myslí si mluvčí.

Do televizních debat nemá podle něho ani smysl chodit: „Můj osobní názor je, že se tam sejde šest protikandidátů a všichni budou nadávat na Miloše Zemana, to už je jejich právo.“ Jenže ač jakoukoliv předvolební kampaň Ovčáček opakovaně popírá, nakonec její podobu stejně odhalil.

„Bude diskutovat s občany, ale nebude dělat kampaň. Bude dál jezdit po krajích a lidé se ho budou ptát. Ale nebude vyzývat, aby ho lidé volili.“ V tom podle Ovčáčka spočívá rozdíl mezi předvolební kampaní a tradičními prezidentskými cestami po republice.

To je ovšem poněkud naivní představa, že by se při besedování s občany Zeman vyhýbal otázkám na své znovuzvolení nebo nekomentoval útoky protikandidátů, se kterými určitě přijdou.

Takže kampaň bude, ačkoli oficiálně prezentovaná jako rutinní pracovní cesty. Dobře vymyšlené, leč průhledné.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:10 12. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Super
  14
 • Tvl
  8
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  6


Komentáře