Lenku chytli s extází v Kambodži: Vězni mě rozveselují tancem, napsala v dopise rodičům

Jiří V., otec v Kambodži zatčené Lenky V. promluvil o své dcery, se kterou je v kontaktu. Nově není obviněna z prodeje drog, ale jen z jejich držení. Lenka si je vědoma své chyby a ví, že za ní zaplatí. | foto: koláž Expres.cz

Šestadvacetiletá Lenka V. ze severočeských Teplic byla minulý měsíc zatčena v Kambodži, kde byla obviněna z držení a prodeje drog. Podle jejího otce Jiřího, který je se svou dcerou v kontaktu, nyní čelí obvinění už pouze z držení extáze. TV Prima ve zpravodajské relaci Jiří V. sdělil, že Lenka si je své chyby vědoma a ví, že za ní bude pykat. Na podmínky ve vězení si nestěžuje.

Během protidrogové razie v Kamboži byla spolu s trojicí dalších osob zadržena i šestadvacetiletá Češka Lenka V., která skončila ve vyšetřovací vazbě. Její otec Jiří ve zprávách na TV Prima prozradil, že Lenka byla zproštěna obvinění z prodeje drog a bude souzena jen z jejich držení.„Je souzena sama, jen za to, že měla drogy u sebe pro osobní potřebu. S těmi prodejci neměla nic společného a ani je pořádně neznala,“ prozradil Jiří V. ze severočeských Teplic, který je se zatčenou dcerou v kontaktu. Lence se stalo osudným to, že u sebe v batohu měla deset pilulek extáze.

Otec Lenky přiznal, že se bál podmínek v kambodžském vězení, ale Lenka sama ho ubezpečila, že jí tam nic nechybí. „Na pokoji je nás sice hodně, ale aspoň nejsem sama a nedovolí mi být smutná. Když vidí, že moc přemýšlím, začnou mě rozveselovat a tančit,“ napsala Lenka v dopise z vězení rodičům.

Ve vazbě může Lenka být až půl roku, než se její případ dostane před soud. Pak jí podle místního práva hrozí až pět let vězení. „Je si vědomá toho, že to byla její životní chyba a že za ní bude muset pykat,“ prozradil Lenčin otec Jiří. Rodina se přes ambasádu bude i nadále pokoušet o Lenčino vydání do Česka.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:21 7. května 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  12
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
 • Tvl
  8
 • Super
  6


Komentáře