Tomáš Ortel: 7 věcí, které jste o něm nevěděli. A měli byste!

Tohle je největší fanynka Tomáše Ortela. Moc mu gratulujeme. | foto: Facebook

Kontroverzní zpěvák Tomáš Ortel rozděluje společnost. Jedni v něm vidí jenom rasistu, který využívá celosvětové situace pro své zviditelnění, druzí spasitele, jehož názory jsou ty nejlepší. A přestože se o něm za poslední týdny napsalo již víc než dost, stále existují věci, které jste o něm určitě nevěděli. A my vám nyní přinášíme sedm nejzásadnějších faktů.
Tomáš Ortel se nechal před časem přejmenovat. Jeho rodným příjmením je Hnídek.

Tomáš Ortel se nechal před časem přejmenovat. Jeho rodným příjmením je Hnídek.

1.Falešné jméno

Všichni ho znají pod jménem Tomáš Ortel, to je ale jenom pseudonym. Ten je totiž na plzeňsku známý pod příjmením Hnídek. Otázkou zůstává, proč se frontman kontroverzní xenofobní kapely Ortel nechal přejmenovat. Můžou za tím být dva důvody. Buď se styděl za své ne moc lichotivé rodné příjmení a věděl, že by jako Hnídek moc respektu nebudil, nebo skrývá ve skříni kostlivce z minulosti.

Fotogalerie

2.Vzdělání

Řečnit vás v žádné škole nenaučí. A to je i případ Tomáše Ortela. Pokud si myslíte, že jde o nějakého vzdělance, jste na hony daleko od pravdy. Tomáš Hnídek totiž chodil na odborné učiliště. Nemá tak ani žádné hudební vzdělání, což jeho fanouškům rozhodně nevadí. Hlavně že zpívá o tom, co právě chtějí slyšet.

Tohle je největší fanynka Tomáše Ortela. Moc mu gratulujeme.

Tohle je největší fanynka Tomáše Ortela. Moc mu gratulujeme.

3.Fanynka

Tomáš Hnídek, teda pardon Ortel, má samozřejmě tisíce fanoušků. Jinak by se také v anketě Český Slavík Mattoni neumístil jako zpěvák na třetím místě. Tou největší je ale jistá Libuše Ortel Bajerová. A na první pohled jde o velkou sympaťačku bez předsudků.

4.Původní kapela

Tomáš Hnídek si nyní sice hraje na rockera, který zpívá „nezávadné“ texty, začínal ale v neonacistické skupině Conflict 88. Dokonce stál u jejího zrodu. V srpnu 2013 se dokonce objevil v čele neonacistického průvodu. V roce 2009 byl dokonce během rozsáhlé razie na neonacisty zadržen policii. Pokud tak Hnídek razantně nezměnil svůj postoj, což rozhodně z textu kapely Ortel nevyplývá, jediné, co jeho současnou kapelu odlišuje od Conflictu 88 je ona číslice v názvu, tudíž písmenka HH, která mají skrytý význam Heil Hitler.

5.Hospoda

Třetí nejoblíbenější český zpěvák má ale ke své kapele menší bokovku. Vlastní totiž hospodu. A jako správný egocentrik ji nazval po sobě. V Plzni totiž provozuje Středověkou krčmu Schenk u Ortela.

Tomáš Ortel spolu s Danielem Landou

Tomáš Ortel spolu s Danielem Landou

6.Přátelství s Danielem Landou

Tomáše Hnídka Ortela a Daniela Landu pojilo velké přátelství. S ohledem na Landovu minulost měli určitě hodně společných témat. V posledních týdnech se ale jeden od druhého distancují. Zatímco Landa říká, že Ortel je moc radikální a snaží se jenom získat lehce získat fanoušky, Ortel zase tvrdí, že přestal Landovi rozumět.

7.Obraz v životní velikosti

Tomáš Ortel se má hodně rád. Zřejmé je to každému, kdo zavítá do jeho plzeňské hospody, která nese dokonce i jeho jméno. Pokud by totiž návštěvníkovi z názvu nebylo hned jasné, kdo je tam pánem, nechal zpěvák namalovat na zeď svůj vlastní obraz v rytířské zbroji. A pokud to není jenom nějaká nepochopená recese, tak je za nás Ortel egocentrikem měsíce.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:17 1. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  322
 • Super
  64
 • Tvl
  34
 • Haha
  22
 • Sladký
  21
 • Cože
  20
Komentáře