Opilý mladík dvakrát havaroval, podruhé už své auto zničil

Dvě nehody má na triku šestadvacetiletý mladík, který řídil opilý. Napřed ve Šternberku narazil do auta, potom za městem v protisměru boural do auta značky Hyundai. Nikoho naštěstí nezranil.

Druhá nehoda se stala na silnici III/44613 v katastru obce Štěpánova směrem na Chomoutov.Jednalo se o vozidlo značky Daewoo Nubira, které vyjelo do protisměru a levým bokem narazilo do protijedoucího osobního auta značky  Hyundai. Po střetu byla obě vozidla odhozena vpravo mimo komunikaci,“ popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.Při srážce byly poškozené i dva směrové plastové sloupky na krajnici cesty. Ke zranění osob nedošlo. Policisté provedli u obou účastníků nehody orientační dechové zkoušky. U 38letého řidiče z hyundaie byla negativní. U 26letého řidiče byla pozitivní. Policisté mu naměřili 2,41 promile alkoholu v dechu. Zadrželi mu řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ řekla mluvčí.

Policisté navíc zjistili, že se jedná o stejné vozidlo a stejného řidiče, který krátce před tím narazit do auta na ulici Tolstého ve Šternberku. „V tomto případě byla předběžně celková škoda poškozením vyčíslena na 122 000 korun. V případě obou dopravních nehod byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ poznamenala Urbánková.

Komentáře