Slovenský mafián je postrachem Chorvatů: Na Brači si postavil pevnost a místním vyhrožuje nožem

Slovenský mafián dělá potíže na Brači! | foto: Expres

Kdysi přeborník a mistr Slovenska v kulturistice, podnikatel Ondrej Žemba, který v devadesátých letech nechvalně proslul jako významná postava podsvětí našich sousedů, přečkal časy, kdy se ocitl v nemilosti, v ústraní. Nyní je však o něm znovu slyšet, postavil si totiž sídlo na ostrově Brač v Chorvatsku a místním zde dělá problémy!

V roce 1999 získal popradský podnikatel Ondrej Žemba titul mistra v kulturistice, což se příliš nelíbilo jeho konkurenci, která se jej o rok později pokusila zabít. To se ale nezdařilo a Žemba tak mohl kralovat dál jak na poli sportu, tak slovenského podsvětí.Po čase se stal ředitelem firmy Tatravagónka a díky této pozici se zakrátko stal obávaným mafiánem v podkarpatské oblasti. Většina jeho tehdejších kumpánů je dnes buď po smrti, nebo sedí ve vězení a odpykávají si své zločiny. Ondrej Žemba se však stáhl do ústraní a trestu se úspěšně vyhl. Nyní o něm však znovu začíná být slyšet.

Postavil si totiž své sídlo na chorvatském ostrově Brač, což se místním nijak nelíbí. Svou obrovskou vilu si totiž ohradil kamennou zdí a vytvořil si tak soukromou pláž. Také postavil dlouhé molo, u kterého kotví loď. Potíž však je, že na nic z toho nemá stavební povolení.

Na problematickou situaci upozornil média chorvatský podnikatel Anto Čović, který na ostrově rovněž má svůj dům ve stejné zátoce jako Žemba. „Nebyl jsem kvůli nemoci v rodině na Brači několik let, a když jsem sem znovu přijel a viděl, co tu ten muž postavil, nestačil jsem se divit,“ uvedl pro místní média.

Žemba totiž nikomu neumožňuje průjezd přes zátoku a tvrdí, že je jeho. „Když jsem s ním o tom chtěl mluvit, zrovna řezal lano, aby přivázal loď. Vyhrožoval mi, že mi podřeže hrdlo,“ stěžuje si jeho soused. Případem se zabývala i bračská policie, avšak smetla případ ze stolu s tím, že Žemba souseda nijak neohrozil.

Místní ale s nelegální stavbou nadále nesouhlasí, a tak se jí začal zabývat starosta Ivan Marijančević, který již povolal stavební komisi, aby prověřila, zda Žemba stavbu na pozemku opravdu smí mít, či nikoli.

Fotogalerie


Komentáře