Fotbaloví reprezentanti se zapletli do drogové aféry, kluby je ovšem brání! Proč?

Ondřej Vaněk a Jan Kopic byli v čilém kontaktu s dealerem drog. | foto: Profimedia

Čeští reprezentanti jsou namočeni v drogové aféře, trestu od svého zaměstnavatele se ale bát nejspíše nemusí. Jak je možné, že Kopicovi s Vaňkem projde takovýhle průšvih?

Současný fotbalista ruské Ufy Ondřej Vaněk měl během působení ve Viktorii Plzeň kupovat (v policejní zprávě to ale odmítá) tvrdé drogy od dealera Vítězslava Meišnera.Do aféry je navíc také namočen i současný záložník úřadujícího českého šampiona Jan Kopic. Kdo by čekal, že oba tito borci vyfasují pořádný trest, tak je na omylu! Kluby se jich totiž ještě zastaly.

Na stranu Ondřeje Vaňka se střelhbitě postavil jeho zaměstnavatel a šéf ruského klubu Ufa Šamil Gazizov. „Nevěřím tomu, co píšou česká média. Vaňka znám jako dobrého člověka. Jsem přesvědčen, že byl ve špatnou dobu na špatném místě,“ řekl pro web sport-express.ru.

V podobném klidu jako Vaněk může být i jeho bývalý klubový spoluhráč Jan Kopic. Ten měl zase drogovému dealerovi Meišnerovi půjčit půl milionu korun. Viktoria Plzeň ale stojí za svým středopolařem.

„Vyjadřovat se šířeji k soukromým aktivitám Jana Kopice příliš nemůžeme, nicméně podle našich aktuálních informací půjčil své peníze na základě smlouvy. Všeobecně klub nemá možnost ovlivnit, jakým způsobem hráči půjčují či investují své finance, jde čistě o jejich soukromou záležitost,“ stojí v prohlášení Viktorie Plzeň.

Drogová aféra Vaňka s Kopicem není prvním skandálem nejlepšího českého fotbalového týmu posledních pěti let. V minulosti se ukázalo, že tehdejší plzeňský stoper David Bystroň užíval pervitin a dostal za to dvouletý distanc.

Trable s řízení pod vlivem alkoholu má za sebou také klubová ikona David Limberský. Rozdílem je pouze to, že Vaňka s Kopicem kluby brání a trest od zaměstnavatele se jim nejspíše vyhne.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:25 16. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Tvl
  13
 • Super
  12
 • Haha
  12
 • Cože
  11
 • Sladký
  8


Komentáře