Peltův mazánek! Cestu úspěchu (kokainového) Vaňka dláždil velký boss

Ondřej Vaněk v době, kdy hrál za Viktorii Plzeň. | foto: ProfimediaProfimedia.cz

Zapletl se s drogovým dealerem, jemuž hrozí až osmnáctileté vězení. Fotbalista Ondřej Vaněk se před pozorností skrývá v Rusku, kde v současnosti hraje. Tenhle sedmadvacetiletý záložník však nemá rozhodně všední životní příběh.

Je to průser, do fotbalu se zamotaly drogy. Navíc se točí kolem dvou hráčů národního mužstva. „Fotbalovou asociaci ČR rozhodně nenechávají chladnými informace o údajném zapojení dvojice Vaněk, Kopic do zmiňované kauzy. Zatím nechceme vyvozovat žádné unáhlené závěry, celé téma hodláme nejdříve interně projednat na půdě fotbalové asociace a následně hledat nástroje k řešení,” řekl šéf asociace Miroslav Pelta.Vítězslav Meišner prodával Ondřeji Vaňkovi drogy.

Vítězslav Meišner prodával Ondřeji Vaňkovi drogy.

Vyjádřil se jako boss českého fotbalu, jenže také fotbalový táta Ondřeje Vaňka, toho víc zapleteného do kauzy dealera Vítězslava Meišnera, jenž mu měl dodávat kokain či extázi.

Jejich cesty se proťaly v lednu 2011, kdy Pelta koupil Vaňka jako talentovaného mladíka do svého Jablonce, do klubu, z nějž chtěl vybudovat konkurenta Sparta či Plzně.

Povedená dvojka z Jablonce Jan Kopic a Ondřej Vaněk s trofejí pro vítěze tuzemského poháru v roce 2013.

Povedená dvojka z Jablonce Jan Kopic a Ondřej Vaněk s trofejí pro vítěze tuzemského poháru v roce 2013.

A staral se o něj velmi dobře. V době, kdy už česká reprezentace neměla ve druhé polovině roku 2013 naději na postup na mistrovství světa 2014 v Brazílii, podle zákulisních informací svým vlivem dotlačil Vaňka do národního mužstva. Záložník hrál v mistrovských zápasech jen epozidní roli, ale do životopisu si mohl zapsat hned šest startů. Mimochodem, ani jednou v základní sestavě.

Proč se tak dělo? To je jednoduché, reprezentant se lépe prodává - a to se ukázalo i ve Vaňkově případě. Hned v lednu 2014 zamířil na angažmá do Turecka. Pelta jeho přestupem aspoň částečně zahojil své finanční rány, které si způsobil velkým (a nesmyslným) rozmachem jabloneckého klubu.

Za středopolaře zinkasoval 35 milionů korun. To byla trefa!

Trefou však nebylo Vaňkovo angažmá, Kayserispor hned po půl roce spadl do druhé ligy a Vaněk se znovu stěhoval. Sáhla po něm Plzeň, ač za sebou neměl nejlepší období. I tady se mluvilo o Peltově vlivu...

Ve Viktorii se Vaněk poměrně chytil. Herně nebyl špatný, především však zapadl do party raubířů kolem Davida Limberského. V září 2015 se také mihl u jeho největšího průšvihu. Vaněk seděl jako spolujezdec v bentleyi, jenž Limberský na pražském Smíchově naboural. Poté utíkal policistům a nato nadýchal 1,5 promile.

„Limberský je velké dítě. Fotbalově je v pořádku, ale když vidím, s kým se kamarádí... To jsou ty Vaňkové a tahle partička. Znám je, prošli mi rukama, to jsou partyzáni,” pronesl v té době šéf asociace Pelta.

Jeho slova mají dnes další rozměr. Soudní líčení s dealerem Meišnerem ukazuje, že Vaněk jel i v tvrdších věcech, než jsou panáky.

Přesto má český fotbalista zastání. Generální ředitel ruského týmu Ufa, kde hraje, Šamil Gazizov řekl: „Nevěřím tomu, co se píše v českých médiích. Ondřeje znám jako dobrého člověka. Jsem si jistý, že jen byl v nesprávný čas na nesprávném místě.“

Informace ze soudního spisu však podporují spíše verzi partyzána než dobrého člověka.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:32 18. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  19
 • Trapas
  16
 • Tvl
  14
 • Cože
  12
 • Sladký
  12
 • Super
  10


Komentáře