Ondřej Hejma vyjádřil hluboký obdiv k Donaldu Trumpovi: „Je to naděje lidstva“

 •   12:26
 • diskuse

Postoj Ondřeje Hejmy k prezidentu Trumpovi vás překvapí. | foto: Koláž Expres/Profimedia

Zatímco většina veřejnosti politiku Donalda Trumpa odsuzuje, Ondřej Hejma se rozhodl jít proti proudu. V rozhovoru na Frekvenci 1 otevřeně přiznal, že má americký prezident jeho absolutní obdiv a označuje ho za naději lidstva. Proč?

Zpěvák a bývalý novinář Ondřej Hejma, který se dlouhodobě zajímá o českou ale i zahraniční politickou scénu, otevřeně pohovořil o současné situaci ve Spojených státech, kde se široká veřejnost bouří proti prezidentu Trumpovi.„Donald je nadějí lidstva. Jak to dopadne, samozřejmě nikdo neví, protože to, co se odehrává, je vysloveně dramatická záležitost. Má to revoluční parametry. Donald prostě nastoupil do Bílého domu s tím, že to tam obrátí vzhůru nohama, vysuší bažinu a bažina si to samozřejmě nenechá líbit,“ troufale uvedl na konto amerického prezidenta a jeho odpůrců frontman kapely Žlutý pes.

Většina lidí Trumpa nenávidí. Ondřej Hejma mezi ně nepatří.

Většina lidí Trumpa nenávidí. Ondřej Hejma mezi ně nepatří.

Svoji tezi přitom vzápětí vysvětlil: „Naděje lidstva pro nás spočívá v tom, že Donald říká jednu zásadní větu: Já nejsem prezident zeměkoule, já jsem prezident Spojených států amerických, a to je pro mě zásadní informace.“

Donald Trump se dlouhodobě a velmi otevřeně staví na odpor imigrantům a radikálně vystupuje také proti muslimům v zemi.

Proti tomu se vyhranila dokonce i masa hollywoodských herců, mezi nimiž dominuje Meryl Streep. Ta se do Trumpa ostře pustila na letošních Zlatých glóbech.

„Zatím je to z mé strany absolutní obdiv, že to vůbec dokázal. Že to vyhrál, já jsem tomu nemohl věřit. A teď najednou dokonce začíná plnit ty své sliby. Vždyť on udělal reformu zdravotnictví za 30 dní! U nás se tak nestalo za 20 let ani jednou myslím. On to tam seká jako Baťa cvičky,“ snaží se vysvětlit Trumpovy klady Hejma.

Zpěvák se k novému americkému prezidentovi staví pozitivně už od samého počátku. Uznává sice, že se doslova vyžívá v porušování politické korektnosti, na rozdíl od předešlých hlav státu ale otevírá zásadní témata, která ostatní v rámci zachovávání dobrých vztahů a diplomacie nechávali ležet ladem. Sklízí za to ovšem jednu facku za druhou.

„To co na něj vytahují, to je docela silný kafe. Jediné, co ho drží nad vodou, je podpora té jeho republikánské strany, která ho ve skutečnosti možná ani nemá ráda, ale podporují ho proto, že ho podporují lidi. On má pořád dobré ratingy u těch svých voličů. Tam to pořád drží,“ uzavřel hudebník.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:26 13. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  182
 • Trapas
  27
 • Tvl
  19
 • Sladký
  14
 • Haha
  13
 • Cože
  12


Komentáře