Redaktoři Expresu vyzkoušeli olympijskou kolekci do Ria. Je to větší úlet, než jsme čekali

 •   17:09
 • diskuse

Nová kolekce pro olympioniky je všechno, jen ne střídmá. | foto: Expres.cz

Kolekce, která je určená českým olympionikům na srpnové Hry v Rio de Janeiru, to schytává ze všech stran. Redaktoři Expresu se ji proto rozhodli vyzkoušet na vlastní kůži. Navíc jsme zjistili, že kolekce se nelíbí nejspíš jen na internetu, prodeje totiž hovoří o něčem jiném.

Za pár týdnů české sportovní naděje na medaile obléknou kolekci, která se, stejně jako ty předchozí, stala terčem nejrůznějších vtípků a podle řady kritiků je horkým kandidátem na olympijské módní peklo.Tentokrát je kolekce věnovaná legendárnímu atletovi Emilu Zátopkovi. „Všiml jsem si, že když se Emil Zátopek podepisoval fanouškům, někdy k podpisu přikreslil dvě postavičky – sebe a paní Dany s oštěpem v ruce,“ říká akademický malíř Milan Jaroš, který Zátopkova panáčka zpracoval jako grafický motiv.

„Prakticky jsem změnil jedinou věc – výraz v panáčkově tváři. Původně se totiž originální Zátopkův panáček nesmál a my chceme, aby z motivu byla naopak cítit radost,“ doplnil Jaroš.

Což o to, úsměv vám kolekce vyloudí, ale z úplně jiného důvodu. Vypadáte v ní totiž jako turista z 90. let, který zabloudil a místo do Bibione jel na druhou stranu na Mácháč.

Ostatně přesvědčte se sami:

Atleti dají spíš na funkčnost, než na módu, ale aspoň trochu by ty modely mohly vypadat.

Atleti dají spíš na funkčnost, než na módu, ale aspoň trochu by ty modely mohly vypadat.

Redaktor Expresu Honza Palička vsadil na vycházkovou variantu této kolekce, kterou připravila společnost Alpine Pro, a to na kraťasy a všechno jen ne střídmou košili.

Outfit doplnil bílou mikinou, jiná nebyla, a taškou přes rameno a unisex letní obuví. A samozřejmě nemohl odolat kloboučku. Ne nemá ho z baru v akci za pět panáků, i tahle hučka patří do setu.

Co se cen týče, košile vyšla na 1499 Kč, boty na 1699 Kč, kraťasy na 999 Kč, taška na 499 Kč, mikina na 1899 Kč a klobouk se stuhou na 199 Kč. Celý outfit tedy vyšel na 6794 Kč.

Asi takhle nějak si představujeme, že vypadá úbor Dana Nekonečného, když vyrazí na dovolenou a chce splynout s davem. I přes dosti šílený vzhled bylo podle Honzy všechno oblečení velmi pohodlné a z příjemného materiálu.

Redaktorce Expresu se podařilo lépe sladit jednotlivé kusy oblečení.

Redaktorce Expresu se podařilo lépe sladit jednotlivé kusy oblečení.

To redaktorce Expresu Lence Zajícové se podařilo lépe sladit jednotlivé kusy, pochvalovala si navíc i materiály, nicméně v olympijské kolekci vypadá jako bavoračka z Oktoberfestu, ještě jí chybí do každé ruky deset půllitrů.

Taková kolekce, kterou pro americkou výpravu navrhl Ralph Lauren, to by bylo jiné kafe (psali jsme o ní zde).

Co se cen tohoto dámského outfitu týká, tak klobouk se stuhou stojí 199 Kč, kalhoty jsou za 1899 Kč a tílko za 449 Kč. Celkem by tento model přišel na 2547 Kč.

Tohle je barevná divočina.

Tohle je barevná divočina.

V květnu představená kolekce to, stejně jako české holínky v Londýně nebo beranice v Soči, schytává ze všech stran. Nejvíc za boty, stupidní klobouky a již zmíněnou košili, kterou návrhář nejspíš obšlehl od Nicka Slaughtera z Vražedného pobřeží.

přiznejme si, že v tomhle budou čeští olympionici v davu vyčnívat.

přiznejme si, že v tomhle budou čeští olympionici v davu vyčnívat.

Jenže říkat a psát na sociálních sítích se může jedno, ale prodeje hovoří o zcela jiném. Jak nám sdělila prodavačka obchodu, kde jsme kolekci zkoušeli, jde na dračku a ještě před tím, než byla vůbec dodána do prodeje, už se po ní ptali zákazníci.

Že je o kolekci zájem dokládá i fakt, že námi navštíveném obchodě již nebylo moc na výběr, co se velikostí týče, a zůstávaly jen ty extrémně malé a velké.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:09 13. října 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  67
 • Super
  37
 • Haha
  22
 • Tvl
  13
 • Cože
  12
 • Sladký
  7


Komentáře