Reklama

Druhou českou ligu hraje nácek z Řecka. Hajloval, tak ho vyhnali z reprezentace

13. srpna

Giorgios Katzidis takhle slavil gól za AEK Atény. Nyní hraje v Česku. | foto: Instagram

V Řecku ho vyoobcovali z fotbalového světa. V Česku však dostal angažmá. Giorgios Katidis je nácek, který nyní hraje druhou českou ligu, a to za obskurní klub zvaný Olympia Praha.
Reklama

Prý to byla mladická nerozvážnost. Jenže vskutku hnusná. Navíc pro Giorgiose Katidise znamenala zlom.

V březnu 2013 tenhle talentovaný fotbalista, který v té době hrál za AEK Atény - a to je opravdu velký klub - oslavil jeden z gólů hajlováním. Nacistickým pozdravem. Od té doby to jde s kariérou bývalého mládežnického reprezentanta (byl dokonce kapitánem mužstva do devatenácti let) z kopce.

Nyní skončil ve druhé české lize, hraje za Olympii Praha.

V roce 2013 byl totiž vyhozen ze všech reprezentací i AEK.

„Urazil všechny oběti nacistické bestiality,” vysvětlil řecký svaz poté, co Katidise suspendoval.

Mladý hráč úchylně slavil vítěznou branku v zápase s Veriou a těžko se dá věřit jeho slovům: „Nejsem fašista a neudělal bych to, kdybych věděl, co to znamená.”

Giorgios Katzidis reprezentoval Řecko až do jedenadvaceti let.

Giorgios Katzidis reprezentoval Řecko až do jedenadvaceti let.

Proč se dají jeho věty zpochybnit? Důvod najdeme v historii. Katidis hajloval v den, kdy se připomínalo 70. výročí deportace řeckých Židů do nacistických koncentračních táborů.

Od té doby Katidis fotbalově paběrkuje. Z Atén se dostal do druhé italské ligy, příležitost mu nabídl klub Novara. „Chceme mu dát druhou šanci,” vysvětlilo vedení, proč angažovalo kontroverzního hráče.

Nakonec odehrál za rok jen deset zápasů, jeho dvouletý kontrakt byl poté zrušen. Pak přišel další nečekaný kotrmelec, Katidis se stal posilou Verie, tedy týmu, který mu nepřímo změnil život.

Tady už jen vrcholil jeho úpadek vyčíslený statistikami: čtyři zápasy za rok, to je fakt málo. Cesta fotbalové nomáda pak pokračovala dalšími týmy v Řecku a také ve Finsku.

Až letos v srpnu dorazil do Česka, do Olympie, kterou vlastní řecký podnikatel Angelos Goulis. Ten společně se svojí pravou rukou a trenérem Milošem Sazimou vytáhl Olympii z krajského přeboru až do druhé ligy.

Jenže to se stalo v Hradci Králové.

Po postupu se Olympia, nyní klub vlastně bez historie, přesunula do Prahy. V Hradci prodala mládežnické týmy, papírově je však stále vlastní. Jinak by nemohla hrát druhou ligu. Tu kope na Strahově, kam podle pořadatelů dorazilo na první zápasy kolem tří stovek diváků. No, bylo to „mírně” nadnesené číslo...

Olympia je prostě klub bezdomovců, mužstvo bez budoucnosti, smyslu. Angažování řeckého nácka do tohoto příběhu jen zapadá.

Fotogalerie


Reklama
Reklama
Reklama

Komentáře

Reklama