Drahá kola do půjčoven v Krkonoších nevracel. Škoda je 100 tisíc

  •   16:15,  aktualizováno  23. června 0:12
  • diskuse

Kolo odcizené z půjčovny v Krkonoších | foto: Policie ČR

Dvě půjčovny kol v Krkonoších udělaly špatnou zkušenost se zákazníkem. Muž, který se prokazoval doklady 24letého cizince, jim krádežemi způsobil škodu přes 100 tisíc korun.

Muž nejprve navštívil dvě půjčovny ve Špindlerově Mlýně. Tam si během dvou dnů vypůjčil jízdní kolo Scott Gambler i s helmou, v té druhé se mu nejvíc zamlouvalo oranžovo-černé kolo Kellys.„Na obou místech „cyklista“ předložil doklad totožnosti. Zapůjčená kola nevrátil ani nezvedá mobilní telefon. Poškození vyčíslili škodu celkem na 85 tisíc korun,“ řekla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

Po týdnu se přemístil a zaměřil na půjčovny v Peci pod Sněžkou. I zde si půjčil dvě kola, která nevrátil. Jednalo se o kolo Scott Aspect 920L a o jízdní kolo Kross, škoda je 35 tisíc korun.

Trutnovská policie už vyzvala zaměstnance půjčoven na horách, aby byli obezřetní a nabízené vybavení nepůjčovali komukoliv. Doporučili zjistit si o zákazníkovi co nejvíce, případně od něho převzít zálohu na vypůjčené zboží podle její hodnoty.

Komentáře