Další nymburský kolaps? Žena podala na nemocnici trestní oznámení

Jaroslav S. měl následně plicní problémy. | foto: FTV Prima

Lucie S. se rozhodla řešit smrt svého otce. Podle ní došlo k pochybení ze strany lékařů. Nemocnice se brání, že k žádnému zanedbání nedošlo. Celou situaci v tuto chvíli vyšetřuje policie a čeká na znalecké posudky.

Utekly čtyři měsíce a nymburská nemocnice musí řešit další problém. V březnu 2017 byli nepravomocně odsouzeni tři doktoři, kteří údajně nepodávali pacientovi inzulín, ačkoliv to byl lék, který by nemocného léčil, pacient následně zemřel. Navíc ještě měli falšovat zdravotní dokumentaci. Michal Křižanovič, jeden z odsouzených, nemocnici neopustil a do nemocnice přijal Jaromír S. Následně ho předal svým kolegům.Jaromír S. přišel, podle jeho dcery Lucie, do nemocnice se silnými střevními problémy. Bylo mu diagnostikováno selhávání ledvin. Následně po jedenácti dnech v nemocnici se dostavily problémy s plícemi, do kterých začal krvácet. Lékaři ho napojili na plicní ventilaci a byl uveden do umělého spánku. Minulý týden byl převezen do jedné z pražských nemocnic, kde zemřel. Dcera Jaromíra S. se domnívá, že v nemocnici nebylo vše v pořádku: „Jsem přesvědčená o tom, že došlo k pochybení,“ řekla přímo.

Lucii se ozval primář oddělení, kde Jaromír S. ležel. Jeho dcera se pozastavuje nad tím, že do nemocnice přišel s poměrně banální věcí, která se rozrostla do katastrofických rozměrů. S tím nesouhlasil primář Karel Doležal: „S banální věcí nepřišel. Přišel se selháním ledvin, to žádná banální věc nebyla.“ Na druhé straně dcera Jaromíra S. uvádí, že se tři jiní lékaři vyjádřili ve smyslu, že jejího otce propustí.

Nemocnice se odvolává na to, že veškerý postup byl dle předpisů: „Pacient byl přijat do nemocnice ve velice špatném zdravotním stavu a v momentě, kdy se jeho zdravotní stav ještě více zhoršil, byl neprodleně předán do zdravotní péče vyššího stupně,“ podotkla mluvčí nemocnice Pavlína Stránská.

Nemocnice se brání, nebylo zjištěno žádné pochybení


Vedení nemocnice dále odmítá jakékoliv pochybení svých zaměstnanců: „Na základě všech zjištěných skutečností a po vyslechnutí ošetřujícího personálu a primáře oddělení nebylo zjištěno žádné pochybení,“ uvedla mluvčí nymburské nemocnice Pavlína Stránská.


Lucie S. se rozhodla celou záležitost řešit s policií a podala trestní oznámení. Celou situací se tedy budou zabývat kriminalisté Policie ČR. Ti ovšem musí počkat na znalecké posudky, což může trvat i několik měsíců.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:01 11. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  12
 • Sladký
  8
 • Super
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  5


Komentáře