5 největší záhad, které nikdo nevysvětlí. Co nám bude navždy ležet v hlavách?

 •   13:09
 • diskuse

Mr. Boo se prohlíží ve vodní hladině. | foto: Instagram

Záhad kolem nás je mnoho, některé se časem vyjasní, jiné nikoliv. My vám přinášíme seznam pěti často probíraných jevů, které patrně nikdo nikdy nevysvětlí. Duchové, mimozemšťani, či příšery. Jsou opravdu mezi námi? Čemu věříte a čemu ne?

1.UFO

Svět se rozděluje na ty, kteří věří v existenci mimozemské civilizace a na ty druhé. Jak to doopravdy s mimozemšťany je, to se asi nikdo nikdy nedozví. Často se ale objevují „odvážlivci“, kteří se zviditelní tím, že promluví o svém setkání s UFO. Věřit jim je nejspíše dost naivní.A co vy? Věříte v UFO?

A co vy? Věříte v UFO?

Zpočátku byly centrem hlášených pozorování především USA, postupně jsou však hlášena pozorování UFO prakticky ze všech oblastí Země. Do současnosti je ze zaznamenáno několik desítek tisíc hlášení o pozorování UFO.

2.Bermudský trojúhelník

Kdo by neznal legendární Bermudský trojúhelník, který má pověst oblasti se zvýšeným výskytem „záhadného“ mizení lodí a letadel?

Je to výmysl, nebo opravdu je lepší se této oblasti vyhnout? Oficiální zdroje nic takového nepotvrzují, neexistují ani oficiální statistiky, které by potvrzovaly zvýšený výskyt nehod neobvyklých nebo nevysvětlených.

Tak takhle to prý dopadá s letadly, co letí přes Bermudský trojúhelník.

Tak takhle to prý dopadá s letadly, co letí přes Bermudský trojúhelník.

Zajímavé je, že o nepříjemných zkušenostech s počasím a plavbou v této oblasti se zmínil již Kryštof Kolumbus ve svém lodním deníku.

3.Yetti – sněžný muž

Existuje ten obrovitý chlápek, nebo ne? Většina odborníků existenci tohoto tvora spíše zpochybňuje, protože dosud nebyl podán jediný vědecký důkaz. I tak si ale spoustu lidí myslí, že Yetti je mezi námi!

Existence sněžného muže je založena především na vyprávění obyvatel z okolí himálajského pohoří, kde se zprávy o tomto tvoru vyprávějí již po několik generací.

Yetti byl prý spatřen už mnohokrát. Jeho existence je ale dosud nepotvrzená.

Yetti byl prý spatřen už mnohokrát. Jeho existence je ale dosud nepotvrzená.

Pro evropskou civilizaci ho objevil už v roce 1899 anglický důstojník Laurence Waddell, když objevil ve sněhu obrovský obtisk bosého chlupatého chodidla. Většina odborníků se domnívá, že se jedná o poškozené či deformované otisky jiných zvířat.

4.Lochnesská příšera

Na pražské Matějské pouti si můžete zajezdit na „Lochnessce“, existuje ovšem tato příšera doopravdy? Dost lidí si z toho spíše dělá legraci, ale někteří hledají logické vysvětlení existence tohoto obřího tvora.

Patrně nejoblíbenější je teorie, která říká, že jde o přežívající druh nějakého druhohorního plaza.

Takhle si Nessie představují záhadologové.

Takhle si Nessie představují záhadologové.

Výskyt těchto druhohorních plazů byl prý potvrzen i ve sladkovodním prostředí a bylo by teoreticky možné, že v izolovaném skotském jezeře by mohli přežívat dodnes.

Pokud „Nessie“ opravdu žije, tak má pořádně velký „byteček“. Jezero je totiž dost velké (délka 38 km, šířka 3 km) a hluboké (až 230 m) a navíc je spojeno i s dalšími menšími jezery.

5.Poltergeist

Paranormální jev, který je často vyobrazovaný v hororech je velice diskutabilní pojem. Ve velké většině případů je projev poltergeistu prý spojen se zvuky, které se bez zjevné příčiny ozývají v napadeném bytě nebo domě. Může jít o klepání, někdy i silné rány a bušení ozývající se z nejrůznějších míst v bytě.

V menším počtu případů je pak projev poltergeista spojen s fyzickým pohybem předmětů. Někdy údajně dochází k vlastnímu pohybu bez přímého svědectví osob – například majitel bytu najde bez zjevné příčiny rozbitou vázu nebo lustr.

Věříte na duchy?

Věříte na duchy?

Název je složeninou dvou německých slov polterig (hlučný) a Geist (duch). Neexistují věrohodné důkazy, že Poltergeist, jakožto projev ducha nebo jiné paranormální síly, reálně existuje!

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:09 13. července 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  13
 • Super
  12
 • Haha
  10
 • Cože
  10
 • Sladký
  9
 • Tvl
  7


Komentáře