Německá policie nahání desítky islamistických zabijáků ze Sýrie

Studenti se perou s policií. | foto: reprofoto Youtube.com

Německé bezpečnostní složky sestavily speciální jednotku, která má za úkol pochytat členy syrské Brigády Uys Karni. Ta měla v minulosti zlikvidovat nejméně 300 zajatců z řad vojáků, ale také civilistů. Nyní se jich po území našich sousedů pohybuje třicet až šedesát.

Předchozí čísla byla dokonce vyšší, ale Němci již 25 členů Brigády Uys Karni zatkli a vyšetřují je, informoval list Der Spiegel. Nebezpeční syrští bojovníci za sebou mají krvavou minulost, když jejich útvar postupně bojoval za různé zájmy.Původně Brigáda působila v boji proti režimu Bašára Asada v rámci Svobodné syrské armády. Následně se ale připojila k tamní pobočce nechvalně známé teroristické organizace Al-Kajda, když podporovala úsilí Fronty an-Nusrá, v jejíž řadách se bojovníci účastnili nejednoho masakru. To ale nebyl konec putování těchto zabijáků.

Jako logický krok jejímu velení připadlo připojení k Islámskému státu, což se ale ukázalo jako fatálně špatný krok. Pro odlišné názory došlo mezi centrálou ISIS a velením Brigády k rozporům, výsledkem čehož byl odvetný zásah islamistů, kteří Uys Karni nemilosrdně likvidovali.

Na základě toho část bojovníků uprchla do Německa, kde byl například v roce 2014 zatčen jeden z velitelů a během září ho čeká soud. Další část zabijáků se přidala k Syrským demokratickým silám bojujícím jak proti Asadovi, tak proti ISIS.

V současnosti německé bezpečnostní síly sestavily speciální komando, které má všechny vojáky Brigády zajistit.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:01 2. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Tvl
  9
 • Trapas
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  6
 • Sladký
  5


Komentáře

Expres.cz