Migrant sexuálně obtěžoval dívku, ta si ho natočila. Dostal směšnou pokutu

O tom, jak jednají německé úřady s oběťmi sexuálního obtěžování, ukazuje skandální příběh dnes již šestnáctileté Sabine z Altöttingu. Minulé léto zažila drsný zážitek, když ji ve školním autobusu opakovaně pronásledoval úchylný Afghánec. Ačkoliv ho dívka při obtěžování natočila na mobil, soud nejprve ani tento důkaz nepřesvědčil a migranta viny zcela zprostil… Nakonec vyvázl s nevysokým finančním trestem.

Po návratu ze školy 13. července se patnáctiletá Sabine zhroutila, když v pláči začala babičce, která ji vychovává, vyprávět o právě prožitém sexuálním zneužití ze strany cizince. Nebylo to poprvé.Údajně dvaadvacetiletý Afghánec si dívku vyhlédl cestou stejným autobusem již o tři dny dříve, když si sedl přes uličku od ní. „Hrál si se svými genitáliemi vytaženými z kalhot neustále se díval mým směrem,“ uvedla nezletilá Sabine.

Když na ni čekal nadržený chlípník podruhé, pokusila se v autobusu přesednout, ale pronásledoval ji. Následně si opět začal pohrávat se ztopořeným přirozením a vyhledával oční kontakt s dívkou. Ta si tentokrát celou událost natočila na video svým mobilem. Po návratu domů a vylíčení problému babičce se obě vydaly na policii, kde úředníkům záznam přehrály. „Policista se díval na video a byl zděšený,“ cituje babičku Sabine server Wochenblatt.de.

Při dalším setkání s Afgháncem školačka volá policejní hlídku, která následně zvrhlíka zatýká. Následující dění je jako vystřižené ze špatného filmu. O tři a půl měsíce později dostala babička vyrozumění od soudu, že byl pachatel deliktu zproštěn viny. Nešlo prý o sexuální obtěžování, ale o „škrábání penisu kvůli svědění“. Nehoráznou lež doložil následně lékařským potvrzením a to soudci stačilo, aby rozhodl v jeho prospěch.

Ačkoliv se o případu v německých médiích informovalo minimálně, zmíněný server se přesto kauzou zabýval a na četné dotazy redakce se soud rozhodl již uzavřený případ přehodnotit. Na základě videozáznamu bylo v polovině listopadu znovu zahájeno vyšetřovací řízení. Žadatel o azyl byl nakonec uznán vinným ze sexuálního exhibování a obnažování ztopořeného penisu. Soud mu uložil pokutu 600 eur, tedy asi 15 tisíc korun, a pokud se migrant neodvolá, je případ uzavřen.

Jenže Sabine těmito událostmi trpí dodnes a sexuální obtěžování nemůže vytěsnit z mysli. V noci se budí strachy, zjevuje se jí tvář Afghánce a má obavy z dalšího pronásledování, když je úchylák na svobodě.

Také její babička má nyní pochybnosti o německé justici. O kauzu se začal zajímat také Bílý kruh bezpečí, konkrétně jeden z právníků Karl-Heinz Merkl z Burghausenu, který si vyžádal přístup ke spisu a přezkoumává další možné právní kroky.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz