Nemůže to vydržet? Německý ministr chce v úřadech toalety pro transgendery

Na první pohled obyčejná selfie z WC. Na snímku je ale transsexuální žena, která je formálně ještě mužem a na dámské záchody vlastně nemá přístup. | foto: Twitter

Levicová zemská vláda v Berlíně prosazuje ústy zeleného ministra Dirka Behrendta unisex toalety, aby je mohli navštěvovat i jedinci, kteří mají s určením svého pohlaví problémy, nebo si už dokonce vybrali a neodpovídá fyzickým proporcím. A prý taková změna v úřadech nebude drahá.

Ve většině vládních administrativních budov by neměl být problém zavést unisex záchody bez větších problémů. „Prozkoumání budov ukázalo, že WC pro všechna pohlaví lze snadno implementovat v mnoha z nich,“ prozradil spokojeně zemský ministr spravedlnosti Dirk Behrendt pro web Tagesspiegel.de.Behrendt má totiž na starosti i antidiskriminační zákony a z toho úhlu pohledu vidí řadu nedostatků. V mnoha případech se používají jen „jednopohlavní záchody“, ale to by se prý dalo jednoduše změnit. Ministr zároveň uklidňuje: „Oddělené dámské a pánské záchody by byly samozřejmě zachovány.“

Myšlenka unisex toalet by měla pomoci transsexuálům a intersexuálům, kteří prý často navštěvují pohlavím vymezené záchody jen s odporem. „Ve vlacích a letadlech jsou také smíšené záchody a nikomu to nevadí,“ argumentuje zelený ministr. Podle něho by nestála reorganizace ani moc peněz, protože v některých případech by se pouze vyměnily cedulky.

Dirk Behrendt si svůj nápad pochvaluje a odhaduje náklady na pouhých pět set euro, což činí necelých čtrnáct tisíc korun. Uvítali byste na našich úřadech také něco podobného?

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:23 8. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  20
 • Trapas
  9
 • Haha
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Super
  5


Komentáře