Německo sužuje negramotnost migrantů, často jsou nezaměstnatelní

Rebelové v Kongu prý jedí příslušníky masakrovaných kmenů zaživa. | foto: Topky.sk

Spolkový úřad pro odborné vzdělávání a přípravu (BIBB) zveřejnil velmi znepokojivá čísla, která otevírají oči i těm nejzarytějším obhájcům přistěhovaleckých doktrín Angely Merkelové. Vidina čerstvých pracovních sil a příliv odborníků, kteří oživí německou ekonomiku a pracovní trh – nic nemůže být vzdálenějšího realitě.

Paradoxní je, že Spolkový úřad pro odborné vzdělávání nové statistiky zpracoval na základě kontroly údajů Spolkové agentury práce (BA), které se ukázaly jako vysoce nepřesné. Přinejmenším čtvrtina z 500 tisíc migrujících pracovních sil jim totiž neposkytla žádné informace o svém vzdělání.Nyní se potvrzuje, že stovky tisíc přijatých migrantů má na trhu práce jen omezené možnosti kvůli nedostatečným vědomostem. Až tři čtvrtiny uchazečů o zaměstnání v Německu nemají žádné nebo omezené vzdělání. Úřad předpokládá, že tyto osoby nemají žádnou kvalifikaci. Výsledky vládního průzkumu přinesl server Bild.de.

V průměru 59 % uchazečů o zaměstnání z nejdůležitějších azylových zemí nemá žádné maturitní vysvědčení. Přitom Spolková agentura práce uváděla pouhých 30 %. Naopak Spolkový úřad pro odborné vzdělávání tvrdí, že „mnoho mladých uprchlíků – včetně Syřanů – se setká s pracovním světem bez odpovídajícího školního vzdělání. Tato situace tedy odporuje původní statistice trhu práce“.

Navíc podle nových údajů 69 % uprchlíků ve své zemi nedokončilo formální odborné vzdělávání a 80 % nemá odbornou kvalifikaci. Do poloviny roku 2016 bylo zaměstnáno 13 % nově příchozích pracovních sil. Největší nevzdělanost vykazují Somálci (77,2 %), Eritrejci (72,9 %), Iráčané (71 %), Afghánci (69 %), Syřané (56 %), Nigerijci (55,9 %), Pákistánci (52 %) a Íránci (37 %).

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:15 21. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  106
 • Super
  17
 • Sladký
  15
 • Trapas
  10
 • Tvl
  10
 • Cože
  8


Komentáře