Němci v šoku: Somálští piráti si v zemi založili rodiny, od státu dostávají tisíce

Pětice somálských pirátů si spokojeně žije v Německu. | foto: Youtube.com

Deset po zuby ozbrojených somálských pirátů přepadlo v roce 2010 německý tanker. Soud, který Německo stál miliony, je poté odsoudil k odnětí svobody na dobu mezi dvěma až sedmi lety. Co nebezpeční kriminálníci dělají teď? Podle nových zjištění německých médií žije část z nich spokojeně v zemi, dostává měsíční výslužku tisíc eur a jeden z nich se v Německu dokonce oženil a pořídil si dítě!

Němečtí občané nejspíš nemohou věřit vlastním uším. Protiimigrační strana AfD se začala zajímat o osud desítky somálských pirátů, kteří byli v roce 2012 uznáni vinnými z loupežného přepadení tankeru. Vyzbrojeni při tom byli útočnými puškami AK-47 a raketometem. Výsledek?

Jak informovaly například servery Die Welt či Krone, všech deset nebezpečných zločinců si už směšné tresty v rozmezí od dvou do sedmi let odsedělo. Čtyři z nich se vrátili do Somálska, jednoho osud zavál do Švédska. A zbylých pět? Ti si v Německu užívají života za peníze daňových poplatníků!

Když jim totiž tresty vypršely, zažádali si nebezpeční Somálci o azyl. Ten jim byl sice zamítnut, skřípající byrokracie ovšem jejich deportaci nepovolila. Muži totiž nemají žádné doklady a problémem je podle německých serverů i to, že z Německa do Somálska nelétá žádné přímé spojení. Dva z nich navíc mají v zemi rodinné příslušníky s legálním pobytem.

Věci se tedy mají tak, že pětice mužů spokojeně žije v Německu, a dokonce se má mnohem lépe než velká část místních obyvatel. Stát jim totiž měsíčně vyplácí více než tisíc eur (zhruba 26 tisíc korun), část z toho třeba na bydlení. Někteří z nich pracují nebo byli posláni do škol, jeden žije v azylovém domě.

Serveru Die Welt se dokonce podařilo s jedním z pirátů spojit. Pod příslibem anonymity vyjádřil svoje znepokojení nad iniciativou AfD a nad tím, že by na něj mělo být nahlíženo jako na zločince, když si prý svůj trest odpykal a od té doby žádné problémy se zákonem neměl. 

V Německu si dokonce našel ženu, která mu porodila dítě. „Narodilo se tu a také tu se mnou vyroste,“ oznámil Somálec reportérům. 

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:17 6. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  71
 • Tvl
  67
 • Trapas
  32
 • Cože
  23
 • Super
  14
 • Sladký
  9
Komentáře