Migrační skandál Němců: Nad podezřelými z terorismu a mučení mávla prokuratura rukou!

Teroristé vedou vězně na popraviště. | foto: Reprofoto: Heavy.com

Za celou dobu trvání migrační krize se na stolech pracovníků německé prokuratury nashromáždily tisícovky upozornění, že do země mezi dalšími uprchlíky pravděpodobně dorazili i váleční zločinci. Mělo jít o teroristy či například islamisty, kteří ve vězeních mučili zajatce. Německý deník Bild teď ale upozornil na zcela skandální počínání vlády. Ta totiž nad bezmála 98 procenty varování převážně od Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky mávla rukou! Prokuratura tak vědomě vystavila německé obyvatele nebezpečí.

Je až k nevíře, jak daleko jsou někteří představitelé Německa ochotni zajít v prosazování svojí politiky otevřených hranic. Zdá se, že vláda a bezpečnostní složky našich sousedů dokonce neváhají ohrozit životy svých občanů. Se skandálním odhalením přišel bulvární deník Bild s odkazem na zdroje z ministerstva vnitra, které celý případ nakonec i potvrdilo.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky od roku 2014 do současnosti zaslal Spolkovému kriminálnímu úřadu a generální prokuratuře celkem asi pět tisíc upozornění na migranty, kteří se v souladu s mezinárodním právem zřejmě dopustili zločinů, nejčastěji válečných. Dalších více než 200 upozornění přišlo trestním orgánům odjinud. Mezi uprchlíky se podle informací migračního úřadu nejčastěji nacházeli teroristé, vojáci nebo mučitelé.

Jak kriminální úřad a prokuratura na tisícovky těchto upozornění reagovaly? V podstatě vůbec nijak, prostě nad nimi mávly rukou. Podle Bildu se zabývaly pouze 129 případy a zbylých 97,5 procent nijak neřešily, ignorovaly je.

Vůbec nejhorší situace panovala při vrcholu migrační krize v letech 2015 a 2016, kdy Evropou zmítal strach z narůstajících teroristických útoků. Německé trestní orgány v tu dobu obdržely přibližně 3800 upozornění na příchod potenciálního válečného zločince či teroristy do země, ale pozornost věnovaly směšným osmadvaceti z nich.

Bild už se skandálem konfrontoval mluvčího ministerstva vnitra, který vytasil chatrnou výmluvu, že vysoký počet upozornění od migračního úřadu zkrátka neumožnil, aby mohla být všechna důkladně prověřena. Limitující je prý i častý výskyt falešných obvinění a velká obtížnost prokázání zločinů, kterých se údajní pachatelé v zahraničí dopustili.

Samotný ministr vnitra Horst Seehofer zase ujistil, že trestní orgány jednotlivé případy neodložily, ale pouze roztřídily podle priority. Celý případ prý nechá důkladně přezkoumat.

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:08 sobota 6. července 2019. Anketa je uzavřena.

  • 50
  • 27
  • 17
  • 15
  • 13
  • 13