Vítací politika už nese „kyselé hrozny“? Německo obchází strach z malých islamistů!

Německo má strach z malých stoupenců radikálního islámu. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Německo se bojí malých stoupenců toho nejradikálnějšího islámu. Podle šéfa německé kontrarozvědky Hanse-Georga Maassena nebezpečí, které znamená islámské rodinné prostředí, nelze brát na lehkou váhu. Na přetřes proto znovu přišla trestní odpovědnost mladistvých a možný posun věkové hranice směrem dolů.

„Socializaci dětí prostřednictvím islamistického rodinného prostředí považuji za znepokojující,“ řekl deníkům mediální skupiny Funke šéf německé kontrarozvědky, Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), Hans-Georg Maassen, který varoval před zradikalizovanými potomky z islamistických rodin. Podle poznatků BfV bývají tyto děti od narození vychovávány v duchu extremistického obrazu světa, který omlouvá násilí vůči jiným a vyčleňuje všechny, kteří nepatří do komunity.

„Vzhledem k nebezpečí džihádistické socializace dětí je ministerstvo vnitra v zásadě otevřeno ke snížení věkové hranice dozoru pod 14 let,“ uvedla řekla mluvčí federálního ministerstva vnitra Eleonore Petermann. „Určitě existují náznaky toho, že tato věková hranice se sníží, a to i kvůli incidentům, které mají na svědomí ještě mladší nezletilci,“ dodala. 

Hans-Georg Maassen dále varoval členy teroristické milice IS před návratem žen a dětí, které zpět do Německa poslali jejich manželé a otcové ze Sýrie a Iráku. Italským novinám řekl, že neustálá džihádistická socializace dětí je „znepokojující, a proto také výzvou pro ochranu ústavy“

Současná analýza BfV uvádí, že nebezpečí vzniklo také u rodin v Německu, jejichž členové nechodili do bojových zón. Vypadá to, že vítací politika, kterou Německo donedávna prosazovalo, s sebou přináší i velmi stinné a do budoucna možná velmi nebezpečné společenské jevy.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat