Zemřel nejstarší člověk světa: Emma Moranová se narodila ještě v 19. století!

Ve věku neuvěřitelných 117 let zemřela o víkendu nejstarší žena světa, Emma Moranová, která se narodila ještě v 19. století, konkrétně 29. listopadu 1899 v italském Piemontu. Její rodné městečko to těžce nese, všichni ji totiž považovali za mimořádnou a inspirativní osobnost.

Nejstarší žena světa zemřela podle lokálních médií doma v severoitalském městě Verbania. „Měla mimořádný život, její sílu si zapamatujeme navždy, bude nám pomáhat jít životem dál,“ uvedla starostka obce Silvia Marchioniniová.Moranová se narodila jako jedno z osmi dětí, měla celkem pět sester a tři bratry. Celý život pracovala v továrně a přežila dvě světové války. V době, kdy to vůbec nebylo zvykem a bylo na to nahíženo skrz prsty, sebrala odvahu odejít od manžela, který ji zneužíval. Od této události v roce 1938 žila sama, protože se rozhodla, že už s muži nechce mít nic společného.

Emma Moranová vždycky říkala, že za její dlouhověkost mohou jednak geny a také dobrá strava – nikdy nekouřila, dopřávala si víno v přiměřeném množství a také jedla tři vejce denně, přičemž dvě z nich byla syrová. To jí poradil kdysi lékař společně s doporučením, aby pojídala lehce syrové mleté maso kvůli anémii a ona se jeho rad držela po celý život.

Po všechny dny svého života si zachovávala životní optimismus a elán, takže na ní všichni v dobrém vzpomínají.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:31 14. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  108
 • Cože
  18
 • Trapas
  13
 • Tvl
  12
 • Sladký
  9
 • Haha
  8


Komentáře