Nejhorší cover Jacksonova hitu se podařil na Slovensku. Vysmívají se mu i umělci

Začátek s Emmou Drobnou působil slibně. | foto: Markíza TV

Za totální přešlap a nejhorší hudební cover historie označuje široká veřejnost výtvor televize Markíza, pod jejímž jménem nazpívala parta slovenských umělců Jacksonův hit We are the World. Video se stalo terčem posměšků a slovenský showbyznys neřeší nic jiného. Kritizují ho i slavní zpěváci. Tomu se říká trapas!

Ačkoli to slovenská televize i hlavní aktéři videoklipu zcela určitě mysleli dobře, sklidili za to neskutečnou kritiku.Slovenská televize Markíza odvysílala minulou středu v rámci hudební Chart Show speciální verzi hitu We are the World, slavnou skladbu od Michaela Jacksona a Lionela Richeho.

Tu nazpívalo v roce 2010 několik desítek světových umělců jako charitativní projekt na podporu obětem zemětřesení na Haiti. Mezi těmi vystoupili například Justin Bieber, Janet Jackson, Celine Dion nebo Snoop Dogg.

Dvacítka slovenských hvězd se minulý týden pokusila o totéž, úspěchu se však nedočkala. Ačkoliv měl hudební cover taktéž charitativní podtext, setkal se s ostrou kritikou a nekonečnými posměšky.

Veřejnost zpěváky označuje za panoptikum těch nejhorších slovenských vykopávek, kritizuje jejich afektovanost, příšernou angličtinu a celý počin vnímá spíše za trapnost a parodii.

Remake písně We are the World ve slovenském podání působí spíše trapně než dojemně.

Remake písně We are the World ve slovenském podání působí spíše trapně než dojemně.

Mezi umělci naleznete například jména jako Emma Drobná, Lukáš Adamec nebo Martin Harich, účastníci talentových soutěží posledních let, postarší zpěvačky Gizku Oňovou a Evu Mázikovou nebo Petera Lipu.

Gizka Oňová propadla zejména špatnou angličtinou.

Gizka Oňová propadla zejména špatnou angličtinou.

Jména, která rozhodně nepatří mezi áčkové hvězdy slovenské hudební scény.

Eva Máziková působila v klipu neuvěřitelně směšně.

Eva Máziková působila v klipu neuvěřitelně směšně.

Video se začalo šířit světem internetu jako lavina. Okamžitě se vyrojily desítky videí youtuberů, kteří se výtvoru vysmívají, na sociální síti ho komentují stovky, ne – li tisíce Slováků, kteří se za remake stydí a vyjadřují se k tomu i některé slovenské celebrity.

Mezi těmi se objevil například Richard Müller, který se měl prý v klipu také objevit: „Dostal jsem nabídku, ale odmítl jsem ji a ukázalo se, že jsem udělal dobře,“ řekl zpěvák, který tak dal jasně najevo, jak se mu výtvor zamlouvá. Přesněji řečeno nezamlouvá.

Objevit se v klipu měl i Mário Kuly Kollár: „Hudební podklad je odfláknutý, produkce též,“ uvedl pro Nový čas zpěvák, který uznává, že záměr mohl být dobrý, ale přístup byl poněkud amatérský.

Výkvět slovenské hudební scény v akci.

Výkvět slovenské hudební scény v akci.

Sama Markíza byla se svým počinem zprvu spokojená, v pátek jej však z Youtube pro velký úspěch raději stáhla.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:35 1. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  30
 • Trapas
  21
 • Super
  16
 • Sladký
  11
 • Cože
  10
 • Tvl
  9


Komentáře