Bitva nekončí, státní zástupkyně se odvolala. Co na to Nečesaný?

Vyslechl si zprošťující rozsudek, ale bitva Lukáše Nečesaného a jeho rodiny za svobodu zdaleka nekončí. Mladý muž, který byl obžalovaný z pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích v roce 2013 a má za sebou předlouhý proces, čelí odvolání státní zástupkyně. Bude to ještě boj.

Stáli vedle sebe, táta a syn. Junior byl ticho, rozhovořil se až o pár minut později, a to jen na pár okamžiků.„Cítím spravedlnost. Doufal jsem ve spravedlnost a v tuto chvíli cítím satisfakci. O odškodné mi ale vůbec nejde,“ prohlásil Lukáš Nečesaný. „Já chci být hlavně s rodinou, manželkou, dcerou a věnovat se studiu na vyšší odborné školy a pak na vysoké škole,“ naplánoval.

Lukáš Nečesaný s manželkou před budovou Krajského soudu v Hradci Králové.

Lukáš Nečesaný s manželkou před budovou Krajského soudu v Hradci Králové.

To táta mluvil plamenně a bojovně. Luděk Nečesaný, který léta bojuje za to, aby jeho syn Lukáš nešel do vězení, hovořil krátce po zprošťujícím rozsudku do kamer velmi emotivně.

„Ani nevím, jestli to je nějaké vítězství, protože po čtyřech pěti letech tohoto šíleného martyria, které někteří naši rodinní příslušníci odnesli i zdravotně, možná není co slavit,“ vykládal a jeho syn přikyvoval. „Věřím, že jsme poukázali i na to, že ne vše, co některá média uvádějí, je pravdou,“ doplnil ještě Nečesaný starší.

S částí médií Nečesaný vždy bojoval, s částí byl naopak zadobře. Jeho hlavním sokem však byli policisté, kteří podle něj manipulovali s důkazy v neprospěch jeho syna. A také státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Luděk Nečesaný, otec Lukáše, prožíval rozsudek velmi emotivně.

Luděk Nečesaný, otec Lukáše, prožíval rozsudek velmi emotivně.

Ta se ihned po vynesení osvobozujícího rozsudku odvolala, což se dalo čekat. Vždyť Lukáš Nečesaný byl už několikrát odsouzen, ona stála za svým názorem.

„Lukáš je volný, budeme čekat na odvolání. Nic jiného jsme ani nečekali, vždyť koneckonců to platí stát, platíme to všichni z našich daní. Takže půjdeme znovu k dalšímu soudu a budeme dál vynakládat prostředky. Jsme velmi zvědaví, jak bude odůvodnění odvolání paní státní zástupkyně popsáno,“ rýpnul si Luděk Nečesaný.

Státní zástupkyně po rozsudku odešla inkognito. S čekajícími žurnalisty nepromluvila. Ale už v závěrečné řeči uvedla, že podle ní je Nečesaný jediným možným pachatelem útoku, který se stal v únoru 2013 v hořickém kadeřnictví.

„Obžalovaný byl odstěhován k prarodičům za braní drog. Rodiče mu dali sto korun na den, měl v té době dluhy, neměl schopnosti hospodařit a peníze potřeboval,“ pronesla v závěrečné řeči Faltusová.

Navíc upozornila, že napadená kadeřnice Nečesaného označila za pachatele. „Poznala jsem ho podle úsměvu,“ řekla žena před soudem opakovaně.

Jenže podle soudce Miroslava Mjartana se nepodařilo prokázat, zda je její paměť po brutálním útoku v pořádku. Zda poranění hlavy nemělo za důsledek změnu paměťové stopy.

„Nebylo prokázáno, že tento skutek způsobil obžalovaný,“ řekl Mjartan při vysvětlení verdiktu. „Důkazní břemeno nese stát, vina obviněnému musí být prokázána bez pochybnosti. V tomto okamžiku se tu objevil důkaz proti důkazu, je tedy povinností soudu takto rozhodnout,“ upozornil.

Ostře sledovaná kauza tím však definitivně nekončí.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz