Ztrhaný Nečas se vyznal své Janě: „Láska ke mně se jí stala osudnou, je to devastující“

Jana a Petr Nečasovi se mediálnímu světu vyhýbají. Po vynesení rozsudku nad bývalou vrchní ředitelkou úřadu předsedy vlády však manželé udělali výjimku a promluvili do televize. Dojemně vylíčili, jak negativně celá kauza poznamenala jejich lásku a také o detailech případu.

Po 4 letech padl rozsudek v kauze zneužití vojenského zpravodajství, která vedla k pádu vlády Petra Nečase. Jana Nagyová si u tajné služby objednala sledování manželky tehdejšího premiéra a svého milence. Soud slovům Nečase o tom, že se akce odehrála na jeho pokyn, neuvěřil a jeho ženu odsoudil nepravomocně na dva roky vězení s tříletou podmínkou.„Můj dnešní život je částečně takový, jaký jsem chtěl. Jsem s ženou, kterou jsem miloval, kterou miluji, z politiky jsem chtěl odejít a věnovat se něčemu jinému, například podnikání. Nebudu zastírat, že kauza našich trestních stíhání má na nás nesmírný dopad. Bere vám to obrovské množství energie,“ říká posmutnělý a evidentně nesvůj expremiér na kameru pořadu Reportéři ČT.

„Když to řeknu otevřeně, jsem pořád v bojové pohotovosti, ale jsem šťastná, že žiji s člověkem, kterého miluji, a že jsou moje dcery zdravé. Takže žijeme v rámci možností s přihlédnutím k okolnostem dobře, šťastně,“ libuje si Nagyová/Nečasová s viditelně ztrhaným výrazem během jízdy ve svém luxusním voze SUV. „Chtěla bych říct, že i v klidu, ale to říct nemůžu,“ dodává nespokojeně.

Ze zatčení si dnes Nečasová pamatuje štěkot jejích pejsků a trýznivý okamžik, kdy ztichli kvůli přítomné negativní energii, kterou do jejího obydlí vneslo policejní komando. Rozplakala se, když vzpomíná na krásné chování personálu ve vazební věznici k její osobě v průběhu pětitýdenního pobytu.

O své současné práci nechce hovořit. „Neřeknu. Tím, že jsem měla dvě rozjeté profese, které jsem musela ukončit, když je novináři zveřejnili a nějakým způsobem dehonestovali, tak jsem se rozhodla, že už nebudu zveřejňovat to, co dělám.“ Přiznala pouze pomoc zvířatům, kočkám a psům.

Nečasova žena prý o inkriminovaném sledování exmanželky nevěděla a hrála v tom všem jen zanedbatelnou roli: „Prostě jsem něco předala, převzala, to bylo všechno.“ Ostatní dirigoval Nečas, jak to on sám tvrdí, že o všem sledování exmanželky věděl a dal k němu příkaz rozvědce. Jenže to předsedkyně senátu Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková vylučuje. „Nevěděl o tom, u soudu neříkal pravdu, lhal o tom,“ shrnuje počínání expředsedy vlády. „Křivě vypovídal, aby prospěl své současné manželce, jemu nejbližší osobě, jak ji sám označil.“

V tiskovém prohlášení následujícímu zatčení Nagyové se ale Nečas omluvil s tím, že o ničem nevěděl, že bylo zneužito vojenské zpravodajství a že je úkolovala osoba, která k tomu nebyla oprávněna.

Z tiskového prohlášení Petra Nečase dne 15. 6. 2013.

Z tiskového prohlášení Petra Nečase dne 15. 6. 2013.

„Já jsem nic takového nenapsal, tady je pořád operováno s jedním tiskovým prohlášením, které napsali moji poradci čistě účelově, abych získal čas na odlet do Varšavy,“ říká na kameru nepřesvědčivě Petr Nečas roztřeseným hlasem a má evidentně vyschlo v krku.

„Nejvíc lituji toho, že se můj vztah s ženou, kterou miluji, stal pro ni osudný v tom smyslu, že jí fakticky ničí život. Že jenom proto, že se do sebe dva lidé zamilovali, že chtěli být spolu, že shodou okolností se potkali až ve zralém věku a byli v nějakých pozicích, že to má takový devastující účinek na život milovaného člověka,“ říká se bolestivým a smutným výrazem Petr Nečas.

Fotogalerie

Komentáře