Násilníci na Sokolovsku zbili muže na cyklostezce baseballovou pálkou

  •   16:28
  • diskuse

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Sokolovští kriminalisté chytili dvojici násilníků, kteří společně zbili muže na cyklostezce u Kynšperka nad Ohří na Sokolovsku. Jeden z útočníků se později dopustil i loupežného přepadení.

Sedmadvacetiletý výtečník a jeho o pět let starší komplic zaútočili začátkem srpna na cyklostezce na třiapadesátiletého muže. Nejdřív se s ním dohadovali, pak ho začali bít.„Napadli ho pěstmi do obličeje a kopy do břicha. Mladší obviněný měl k napadání použít dokonce baseballovou pálku. Poté z místa odešli,“ popsala incident krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Napadenému muži zavolali sanitku kolemjdoucí. Záchranáři ho odvezli do nemocnice.

Mladší z útočníků pak jen o čtyři dny později sledoval u Kynšperka pětadvacetiletého muže. „Později k němu přistoupil a udeřil ho pěstí do obličeje. V důsledku toho napadený muž upadl na zem. Toho využil obviněný, prohledal ho a odcizil mu mobilní telefon. Zranění muže si vyžádalo lékařské ošetření k nemocnici,“ uvedla mluvčí.

Oba násilníci teď čelí trestnímu stíhání. Starší kvůli ublížení na zdraví a výtržnictví, mladší pak navíc kvůli loupeži. Staršímu hrozí tři roky, jeho komplici pak deset let vězení.

Komentáře