Na přechodu v Ostravě srazila řidička dvě ženy, utrpěly vážná zranění

Vážná dopravní nehoda v Ostravě na Mariánskohorské ulici má za následek dvě zraněné chodkyně. Podle policistů se řidička, která je srazila, plně nevěnovala řízení.

Ostravští policisté vyšetřují nehodu, která se stala na Mariánskohorské ulici – na přechodu pro chodce u Jirské osady. „Vůz značky Škoda Fabia řídila 48letá žena. Řidička se zřejmě zcela nevěnovala řízení automobilu, přičemž došlo ke střetu s chodkyněmi na přechodu. Ženy ve věku 17 a 65 let utrpěly vážná poranění, která si pravděpodobně vyžádají dobu léčení delší šesti týdnů,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.Policisté zjistili, že řidička před jízdou nepila alkohol. „Přivítáme informace svědků této vážné dopravní nehody na lince 158. Hledáme také řidiče dodávky, který měl jet přímo za vozidlem zúčastněným na dopravní nehodě,“ dodala Holčáková.

Na místo dorazily také posádky zdravotnické záchranné služby. „Záchranáři ošetřovali dvě pacientky ve věku sedmnáct a pětašedesát let. Po střetu zůstaly při vědomí, utrpěly však vážná zranění. U mladší zjistil lékař poranění obou dolních a horní končetiny, nevyloučil ani možný otřes mozku. Druhá žena utrpěla zranění dolních končetin. Pacientkám byla poskytnuta neodkladná péče a posádky je transportovaly na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedl tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Komentáře