Odchází jeden po druhém: Co se děje za oponou muzikálu Shrek?

Připravovaný muzikál Shrek je v ohrožení. Hvězdy z něj ve velkém odchází. Po Lindě Finkové a Michalu Novotném z projektu odešla další známá jména. Proč a co se děje za oponou?

V dubnu roku 2017 média informovala o tom, že do Česka míří úspěšný muzikál Shrek na motivy oblíbené animované pohádky o zeleném zlobrovi, vtipném oslíkovi a princezně Fioně. Krátce na to produkce představila své „koně“, kteří se stanou hlavními hvězdami. Z původní sestavy jich ale nakonec moc nezbylo.Hned na začátku partu opustila Linda Finková, která se měla starat o hudební nastudování. „Nejdřív to vypadalo moc pěkně, a proto jsem do toho šla, ale bylo tam strašně moc práce, takže jsem vzhledem ke svému pracovnímu vytížení a časovému nedostatku musela odejít,“ upřesnila Expres.cz Finková. Projektu však dále drží palce.

To ostatní hvězdy o tak milém odchodu mluvit nemohou. Partu totiž opustili představitelé hlavních postav – zlobra Shreka měl například hrát Michal Novotný a lorda Farquaada Viktor Dyk (ten podle našich informací stále produkci neoznámil, že po úrazu již nenastoupí, pozn. red.)

A právě v případě Novotného mělo jít o velkou nespokojenost s produkcí. „Umělci na všechno dlouho čekali, bylo jim nakládáno víc, než je běžné, připravovali se na všechno sami. No a v neposlední řadě tam taky chyběly peníze,“ svěřil se nám zdroj dobře obeznámený se situací.

Z tiskové konference z roku 2017.

Z tiskové konference z roku 2017.

Velké nespokojení mělo být i ze strany Richarda Genzera, který si měl zahrát ukrutně zlého vlka. Ani on se lidem ve své roli nakonec nepředstaví.

„Problém je ten, že umělci neměli a stále ještě v některých případech nemají podepsané smlouvy. To znamená, že nemají žádnou jistotu, že se jim to úsilí, co do toho dávají, vrátí,“ svěřil se náš zdroj.

Nespokojení jsou i ti, co zůstali

Aktuálně by o odchodu měli uvažovat i další umělci. Zatím největší hvězdou muzikálu je Ivana Jirešová, která z těch výraznějších jmen zůstala v partě jediná a měla by si zahrát princeznu Fionu. „I ona vidí problémy a nelíbí se jí to. Jenom je to extrémně pracovitá holka a nerada utíká od rozdělané práce. K postavě Fiony má navíc srdcový vztah, tu pohádku miluje, a těší se, že si ji zahraje. Podle mě stačí ale pár dalších nejasností a půjde také,“ dozvěděli jsme se dále s tím, že problém by se měl řešit.

Nová sestava

Hlavní postavu Shreka ztvární Jiří Zonyga, který se měl alternovat právě s Michalem Novotným. Postavu Viktora Dyka zkouší aktuálně Ondřej Bábor a vlka ztvární Radomír Švec nebo Lukáš Kellner. 

FotogalerieOhodnoťte článek
 • Super
  3
 • Haha
  4
 • Cože
  1
 • Trapas
  6
 • Sladký
  1
 • Tvl
  2


Komentáře