Chtěl masakrovat malé děti z Teplic, mimo Facebook už takový hrdina nebyl

Petr Valouch by použil proti dětem granát. | foto: koláž Expres.cz

Skandální reakce uživatelů sociálních sítí proti fotografii s prvňáky v teplické základní škole Plynárenská vyvolaly odmítavý postoj všech politiků, tedy kromě předsedy SPD Tomia Okamury. Česká televize navštívila jednoho z nenávistně komentujících spoluobčanů Petra Valoucha, který se ale za svůj názor evidentně styděl.

Když regionální Deník zveřejnil, jako už mnohokrát v minulosti, v rámci svého seriálu fotografii prvňáčků z jedné z teplických škol, přišla z internetu silná nenávistná reakce. Třída je totiž složená z dětí místních cizinců a Romů.Většina vulgárních komentářů poukazovala na „multikulturní zlořád“, třídu plnou teroristů, kteří nám za patnáct let budou podřezávat krky, a objevila se další plejáda xenofobních projevů. Co je horší, došlo i na nechutné návrhy řešení pomocí násilí na dětech. Jedním z takových chrabrých uživatelů byl i Petr Valouch, kterého se reportéři rozhodli navštívit.

Petr Valouch a jeho komentář k teplické škole.

Petr Valouch a jeho komentář k teplické škole.

Jak se ukázalo, nejprve vstřícný domkář není před kamerou takový hrdina jako na sociální síti. Na internetu dětem vyhrožoval: „Tam by sednul granát jako prdel na prkýnko!“ Když ho ale reportéři oslovili a on konečně pochopil, čím si tuto pozornost zasloužil, okamžitě v panice mizel ze záběru.

Petr Valouch by rád viděl mezi malými dětmi granát.

Petr Valouch by rád viděl mezi malými dětmi granát.

Škola je dnes pod zvýšenou ostrahou městské policie a rodiče mají o své děti strach. Eskalaci nenávisti na internetu odsoudili předsedové všech parlamentních stran. S výjimkou Tomia Okamury za SPD, který by se tak asi zpronevěřil vlastním voličům. Některé z komentářů totiž vyzývaly: „Pusťte na ně Okamuru.“

Tato fotografie prvňáků z Teplic rozpoutala vlnu nenávisti.

Tato fotografie prvňáků z Teplic rozpoutala vlnu nenávisti.

13.listopadu 2017 v 15:00, příspěvek archivován: 14.listopadu 2017 v 09:17

VIDEO: Video Facebook 168 hodin 13. 11. 2017 15:00

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

SLUŠNÍ ČEŠI si to šli vyřídit s prvňáčky ZŠ Plynárenská v Teplicích. O názor k případům xenofobie jsme požádali představitele politických stran, vyjádřili se všichni vyjma předsedy SPD Tomia Okamury. Reportáž natočili Honza Novak a Iva Piskalová Bartoňová.Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:24 14. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  44
 • Trapas
  25
 • Haha
  19
 • Tvl
  10
 • Sladký
  7
 • Cože
  6


Komentáře

Mohlo by vás zajímat