Nesrovnalosti ve výpovědích: Jak to bylo s tonoucím mužem z Jičína?

Muž byl podroben patnácti minutové resuscitaci. | foto: FTV Prima

Původně měl být muž z Jičína do vody strčen, policisté však přišli s novými skutečnostmi. Je možné, že do vody vlezl dobrovolně. Vinu by měla nést svědkyně, která podala lživou výpověď. Důvodem má být dřívější vztah s mužem, který měl druhého do vody strčit.

Televize Prima přišla s reportáží, kde veřejnost informovala o případu z Jičína. Mělo dojít k potyčce mezi dvěma muži a jeden druhého potom měl strčit do rybníka Kníže. Muž byl bez kyslíku skoro čtvrt hodiny, než vůbec došlo k resuscitaci. Policie ovšem teď přišla s jinou verzí.Policie musela udělat rojnici, aby může vůbec pod hladinou nalezla. Muže poté převzala záchranná služba: „Začala se provádět neodkladná resuscitace našimi posádkami, která byla úspěšná, tak jsme pacienta převezli na oddělení jičínské nemocnice. Je v závažnějším stavu, ale stabilizovaný,“ uvedla Jaroslava Krenčíková, zástupkyně vedoucího operátora KZOS.

Původní verze teď dostává trhliny: „Kriminalisté se případem stále intenzivně zabývají a s ohledem na dosavadní zjištění přistoupili i k prověřování alternativní verze. Byly zjištěny určité nesrovnalosti a kriminalisté nyní tyto informace prověřují,“ potvrdil mluvčí jičínské policie Ondřej Moravčík.

Policie má podezření, že se situace odehrála jinak.

Policie má podezření, že se situace odehrála jinak.

Nesrovnalosti v tomto případu znamenají, že výpovědi mladšího muže a svědkyně se neshodují. Podle informací televize Prima měla mít svědkyně s mladším z mužů v minulosti poměr a touto výpovědí mu chtěla přidělat problémy. Ovšem vyšetřovacímu týmu přišlo divné, že se muž předtím, než skončil v bazénu, stihl vysvléknout. Měl se vytahovat před přítomnou dámou. Kriminalisté teď tedy musí zjistit všechny okolnosti, aby ve výsledku nedošlo k omylu.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 11. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  5
 • Trapas
  4
 • Sladký
  4
 • Haha
  3
 • Cože
  3
 • Tvl
  3


Komentáře

Expres.cz