Muslimka se vdala za křesťana. Její bratr ji kvůli zachování cti zastřelil

Čtyřiadvacetiletý Pákistánec Mubeen Rajhu je souzen za vraždu své osmnáctileté sestry Tasleem. Tu zastřelil proto, že dívka se jako muslimka vdala za křesťana. | foto: reprofoto dailymail.co.uk

Teprve osmnáctiletá Pákistánka Tasleem Rajhu se stala obětí úkladné vraždy. Tu spáchal její vlastní starší bratr Mubeen. Důvod vraždy je šokující. Mladá muslimka se potají vdala za křesťana a její bratr jí zastřelil, protože to považoval za zostuzení jejich rodiny.

Lásce nejde poroučet. To si myslela i osmnáctiletá Tasleem Rajhu z Pákistánu, která se jako muslimka zamilovala do křesťanského chlapce. Její rodiče jí zakázali se s ním vídat, ale dívka se jim navzdory za svého milého provdala. To se jí stalo osudným.Mladá Tasleem se stala jednou z mnoha obětí takzvaných vražd ze cti, ke kterým i v dnešní době stále dochází převážně mezi muslimy v indicko-pákistánské oblasti. Sňatek s křesťanem je mezi místními muslimy považován za velkou ostudu pro celou rodinu dívky a jediná cesta, jak se očistit, je pak vzpurné děvče zabít.

Tasleem v kuchyni jejich domu zastřelil její starší bratr Mubeen. Ten ji měl nejprve nutit přísahat na Korán, že se se svým manželem už nikdy neuvidí. Když sestra odmítla, vytáhl pistoli a střelil ji do hlavy. U soudu vrah prohlásil, že nemohl snést posměšné pohledy svých kolegů z práce a že pouze chránil pověst své rodiny.

Za vraždou své dcery stojí i její otec. Ten ji během soudu označil za jediného viníka rodinné tragédie. „Můj syn dělal, co musel. Celá má rodina je zničena díky té ostudné dívce. I když je mrtvá, tak mou pověst už nikdo nenapraví,“ pronesl otec.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:29 1. února 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  60
 • Super
  17
 • Haha
  17
 • Sladký
  15
 • Cože
  14
 • Trapas
  12


Komentáře