Vylučování pod obojí: Multikulturní záchod má pomoct integraci uprchlíků

Evropský i turecký - obojetný záchod má zabránit migrantům ve vylučování na zemi. | foto: FAZ

Němečtí designéři mají důležitý úkol - vyrobit praktický a levný multikulturní záchod. Ten by mělo jít používat po našem, ale také jako záchod turecký. Na ten jsou totiž zvyklí uprchlíci a naše WC nechápou. V důsledku toho často vykonávají potřebu na zem.

Aby syrští běženci lépe zapadli a cítili se u nás vítáni. Němečtí designéři podle tamějšího deníku FAZ intenzivně pracují na navržení obojetného záchodu.Základem je klasická evropská mísa, ta by ale měla mít i stabilní klíny po stranách, aby se na ni dalo nejen sednout, ale také si nad ni dřepnout.

Na tenhle záchod si může dojít Evropan i Syřan. Jen asi nebude zrovna stabilní.

Na tenhle záchod si může dojít Evropan i Syřan. Jen asi nebude zrovna stabilní.

Tak totiž používají záchody právě blízkovýchodní přistěhovalci. Turecké záchody jsou umístěné přímo v zemi, jedná se o do podlahy zabudovanou výlevku - a nic víc.

Důvodem, proč jsou v Německu záchody potřeba, je také to, že mnoho uprchlíků je z evropských WC zmateno, neví jak je používat, někteří neznají ani toaletní papír.

Fotogalerie

Uklízečky se často musí potýkat s velkým množstvím výkalů, protože popletení imigranti potřebu vykonávají na zem vedle mísy nebo i mimo kabinky.

Muslimové dále při vylučování nesmí být otočeny zády k Mekce a záchod nesmí být zelený, protože to je barva islámu. I tohle by se při praktickém budování multikulti WC mělo zohledňovat, uvedl FAZ.

Nezbývá, než k tomu přidat košér toaletní papír, prkýnko vyrobené z plně rozložitelného materiálu a bio WC osvěžovač a vesele vykonávat zcela korektní a nikoho neurážející potřebu.Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 5. června 2016. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  98
 • Trapas
  39
 • Cože
  26
 • Haha
  20
 • Super
  17
 • Sladký
  17


Komentáře